Wydział Morski Uniwersytetu w Dubrowniku regionalnym przedstawicielem do Zarządu Stowarzyszenia IAMU

W dniu 15 lutego 2024 roku uczelnie członkowskie Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Morskich IAMU z Europy i Afryki dokonały wyboru nowego przedstawiciela do prac w Zarządzie Stowarzyszenia IEB (International Executive Board) na kolejną kadencję. W spotkaniu w trybie on-line uczestniczył Chairman IAMU – JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit oraz pełnomocnik rektora ds. IAMU – dr hab. Adam Przybyłowski, prof. UMG.

Region 1 IAMU, obejmujący Europę i Afrykę, reprezentowany jest przez 40 członków Stowarzyszenia. Wolę kandydowania zgłosiło 8 instytucji z naszego regionu:

  1. Uniwersytet w Dubrowniku, Wydział Morski – Chorwacja
  2. Uniwersytet Nauk Stosowanych – Satakunta, Finlandia
  3. Uniwersytet Morski w Konstancy – Rumunia
  4. Państwowa Akademia Morska w Batumi – Gruzja
  5. Uniwersytet Króla Abdulaziza w Jeddach, Wydział Studiów Morskich – Królestwo Arabii Saudyjskiej
  6. Uniwersytet Nauczania Nawigacji w Batumi – Gruzja
  7. Uniwersytet Narodowy „Akademia Morska w Odessie” – Ukraina
  8. Uniwersytet Johna Mooresa w Liverpoolu – Wielka Brytania

Po prezentacji poszczególnych uczelni – ich potencjału, dokonań i planów aktywności, przystąpiono do części dyskusyjnej. Chairman IAMU – prof. Adam Weintrit poprosił wszystkich kandydatów o określenie roli, jaką ich uczelnia chciałaby pełnić jako ewentualny przedstawiciel regionalny w ramach poszczególnych komitetów IEB.

Najwięcej głosów otrzymał Uniwersytet w Dubrowniku, Wydział Morski, przejmując tym samym funkcję członka IEB na lata 2025-2027 od Wydziału Studiów Morskich Uniwersytetu w Rijeka. Przypomnijmy, że wcześniej tę zaszczytną rolę pełnił Uniwersytet Morski w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w podejmowanych działaniach!

 

 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

A. Przybyłowski
22.02.2024