Dyrygent

Karol Hilla jest absolwentem gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie organów prof. Romana Peruckiego. W latach 2002-2004 kształcił się w Hochschule fur Musik und Theater w Hamburgu, pod kierunkiem prof. Wolfganga Zerera.

Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji muzyki organowej, prowadzonych przez takich pedagogów jak Harald Vogel, Susanne Landale, Jon Laukvik, Marek Toporowski i inni.

Koncertował w wielu miastach Polski i zagranicy (Niemcy, Rosja, Francja). Współpracował jako solista i muzyk orkiestry z polską Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Symfoniczna Akademii Muzycznej w Gdańsku (wykonywał m.in. partię organów,.”Requiem" G. Faure pod dyr. J. Maksymiuka). Występował również z zespołem „Camerata Nova” ze Szczecina oraz „Cappellą Gedanensis”.

Jest laureatem II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Rumi, W roku 2002 zakwalifikował się do udziału w Międzynarodowym Konkursie Organowym „Grand Prix de Chartres". Przez kilka lat był prezentatorem organów Archikatedry Oliwskiej.

Dopełnienie jego działalności artystycznej stanowi działalność pedagogiczna (Szkoła Muzyczna I i II st. w Gdyni, Akademia Muzyczna w Łodzi, kursy mistrzowskie interpretacji muzyki organowej).

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni