"Horyzont II" Elektryczny

Wydział Elektryczny Akademii Morskiej w Gdyni oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wejherowie po raz drugi już zorganizowały konkurs "Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice" dla uczniów pomorskich szkół ponadgimnazjalnych. Nagrody najlepszym wręczono na pokładzie statku szkoleniowo-badawczego "Horyzont II".
Zadania konkursowe przygotowała komisja złożona z pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Elektrycznego AMG w składzie: dr hab. inż. Krzysztof Górecki, prof. nadzw. AMG, dr hab. inż. Ireneusz Czarnowski, prof. nadzw. AMG, dr inż. Damian Bisewski, dr inż. Andrzej Łuksza, dr inż. Krystyna Noga, dr inż. Tomasz Nowak.
Na udział w konkursie zdecydowało się 126 uczniów z 6 pomorskich szkół. Tegoroczną edycję zdominowali uczniowie Zespołów Szkół Ponadgimnazjalych nr 1 i 2  z Wejherowa. Po kolejnych eliminacjach i fazie finałowej wyłoniono piątkę zwycięzców:
1. Marcin Bieszk - ZSP 2 w Wejherowie
2. Karol Kościelniak - ZSP 2 w Wejherowie
3. Piotr Walkusz -  ZSP 1 w Wejherowie
4. Marek Schwann -  ZSP 1 w Wejherowie
5. Grzegorz Korzeniewski -  ZSP 1 w Wejherowie

Na statku podejmował laureatów i wręczał nagrody dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski.
Laureaci konkursu przyjęci zostaną na studia na Wydziale Elektrycznym AMG bez postępowania rekrutacyjnego. Po wręczeniu nagród, przyszli studenci Akademii zwiedzili statek, na którym od lat realizowane są praktyki zawodowe m.in. w rejsach na Spitsbergen. Konkurs będzie kontynuowany.

Gratulacje dla zwycięzców
Gratulacje dla zwycięzców (fot. Krystyna Noga)

(fot. Krystyna Noga)

Zwiedzanie "Horyzonta II" - mostek nawigacyjny (fot. Krystyna Noga)