Powroty z "Daru Młodzieży"

W piątek 12 sierpnia wrócili do Gdyni studenci I roku Wydziału Nawigacyjnego AMG, kończący praktykę morską na "Darze Młodzieży". Ostatni etap prowadził trzema autokarami z Rostocku. Praktykę rozpoczęli 3 lipca w holenderskim Delfzijl. Odwiedzili Antwerpię, później w ramach The Tall Ships Race Lisboa 2016 popłynęłi w regatach do Lizbony. Szybszym od "Daru" w klasie "A" - wielkich żaglowcówv - był tylko bliźniaczy "Mir". Z Lizbony, po 18 dniowym przelocie zawinęli do Rostocku, gdzie zmienili ich z kolei studenci Akademii Morskiej ze Szczecina. "Dar Młodzieży" wychodzi z Gdyni już w piątek 19 sierpnia kierując się na zlot żaglowców do angielskiego Blyth, skąd w regatach 2016 North SeaTall Ships Regatta popłynie do Goteborga.

To już wieloletnia praktyka, że studenci AMG dojeżdżają autokarami na "Dar Młodzieży". W bieżącym roku pierwszymi byli studenci Wydziału Mechanicznego AMG, którzy pod koniec marca wracali z francuskiego Sete nad Morzem Śródziemnym. Na początku lipca do Delfzijl dojechali studenci I roku Wydziału Nawigacyjnego AMG, tymi samymi autokarami wrócili wówczas ich starsi koledzy z  II roku.

4 września, w Goteborgu, nastąpi kolejna zmiana załogi szkolnej. Studentów ze Szczecina zmienią żeglarze - pasjonaci pływania na "Darze Młodzieży", i to oni 11 września  przyprowadzą żaglowiec do Gdyni

A.Gosk
16.08.2016