Blyth - Goteborg - Puchar

"Dar Młodzieży" uczestnicząc w North Sea Tall Ships Regatta 2016 odwiedził angielskie Blyth (miejsce startu regat) oraz szwedzki Goteborg (meta wyścigu). To dla młodych załóg wielu bander zawsze okazja do radosnych spotkań i kolorowych wspomnień. Poniżej wybór zdjęć Tomasza Maracewicza z Blyth i Goteborga, gdzie tradycyjne parady załóg były okazją do zabawy i pamiątkowych fotografii. Studenci, tym razem Akademii Morskiej ze Szczecina, godnie reprezentowali nasz "Dar" i biało-czerwoną banderę.

A dowodem, że regatową trasę Blyth - Goteborg "Dar Młodzieży" pokonał najszybciej, jest odebrany przez kpt.ż.w. Ireneusza Lewandowskiego pamiątkowy puchar, który wzbogaci galerię trofeów w salonie komendanta.

W Goteborgu szczecińscy studenci zeszli z "Daru" po miesięcznej praktyce pod żaglami. Ich miejsce zajęli żeglarze z całej Polski, którzy prowadzą żaglowiec do Gdyni. Powrót "Daru Młodzieży" do macierzystego portu zaplanowany jest na niedzielę 11 września.

A.Gosk
07.09.2016