Stypendium NF-IAMU GMP Faculty Fellowship Programme

Na 20. Dorocznym Walnym Zgromadzeniu, które odbyło się w październiku 2019 r., dr Yohei Sasakawa, honorowy przewodniczący IAMU, ogłosił utworzenie Programu Stypendialnego Fundacji Nippon-Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Morskich (NF-IAMU) dla studentów i pracowników akademickich uczelni członkowskich IAMU, którzy wcielają inicjatywę Global Maritime Professional (GMP) i włączają wiedzę z dokumentu Global Maritime Professional - Body of Knowledge do swoich programów nauczania.

Opis stypendium

Stypendium NF-IAMU Global Maritime Professional (GMP) skierowane jest do pracowników akademickich pracujących w uczelniach członkowskich Międzynarodowego Stowarzyszenia Uniwersytetów Morskich IAMU, którzy wykazują potencjał wspierania realizacji programu GMP oraz prowadzenia badań wspierających cele tego programu.

Stypendium przyznawane jest osobom realizującym badania naukowe w ramach uzyskania stopnia doktora. Osoby te są pełnoetatowymi pracownikami akademickimi uniwersytetów członkowskich IAMU i odbywają studia doktorskie w uczelni członkowskiej IAMU.

We wszystkich przypadkach stypendyści zobowiązani są do pozostania w swoich nominowanych uniwersytetach przez okres co najmniej 3 lat od uzyskania stopnia doktora.

Warunki ubiegania się o stypendium

• Uczelnia zgłaszająca swojego kandydata musi być członkiem IAMU
  • Złożenie we wskazanym terminie Deklaracji (Declaration Letter) z podpisem Rektora Uniwersytetu lub oficjalnego przedstawiciela
  • Złożenie we wskazanym terminie formularzy i dokumentów uzupełniających, zawierających m.in.:
  1. Formularz zgłoszeniowy (wypełniony przez osobę odpowiedzialną za przygotowanie zgłoszenia)
  2. List motywacyjny i formularz wniosku (wypełniony przez wnioskodawcę)
  3. Dwie referencje akademickie
  4. Dyplomy (zaświadczenia o osiągnięciach) i indeksy (transkrypcja ocen)
  5. Poświadczenie przyjęcia na studia doktorskie
  6. Kopia propozycji badań
  7. Indywidualny plan studiów
  8. Formularz budżetowy

Wysokość kwoty stypendium

Rocznie przyznane zostaną maksymalnie 3 stypendia. Wysokość każdego stypendium wynosi maksymalnie 100 000 USD i przeznaczona jest na pokrycie kosztów czesnego i utrzymania podczas studiów doktoranckich trwających maksymalnie 5 lat. Stypendia zostaną wypłacone w trzech do pięciu ratach w oparciu o proponowany indywidualny program studiów.

Kryteria przyznawania stypendium

Kandydaci

• Osoby, które odbyły studia podyplomowe w dziedzinie istotnej dla efektów uczenia się GMP
  • Osoby przyjęte na studia doktorskie w uczelni członkowskiej IAMU z przyjętą propozycją badawczą
  • W przypadku osób, dla których język angielski nie jest językiem ojczystym, znajomość języka angielskiego powinna być potwierdzona certyfikatami:
  1. Test of English as a Foreign Language (TOEFL): ocena 96+ w teście internetowym / 590+ w teście papierowym,
  2. International English Language Testing System (IELTS): wersja 7.0 lub nowsza,
  3. Cambridge Proficiency Examination: ocena A lub B,
  4. GCE O-level lub poziom równoważny: ocena dobra,
  5. Ekwiwalentny poziom w innym teście znajomości języka angielskiego.

W przypadku, gdy studia doktorskie są prowadzone w języku innym niż język angielski, stypendysta będzie zobowiązany do przedłożenia IAMU sprawozdań z postępu prac, jak również raportu końcowego w języku angielskim.

Obszary badawcze

• Wyniki badań (publikacje, raporty itp.) w obszarach istotnych dla efektów uczenia się Global Maritime Professional (GMP)

Doświadczenie

• Praktyczne doświadczenie morskie. Kwalifikacje i doświadczenie marynarskie – zwłaszcza na szczeblu kierowniczym – podniosą rangę aplikacji