Wsparcie studentów

Wsparcie finansowe

Władze uczelni we współpracy z  Rada Samorządu Studentów UMG przygotowały różne formy pomocy dla studentów UMG z Ukrainy. JM Rektor UMG prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit podjął decyzję o zwolnieniu studentów z Ukrainy z obowiązku wnoszenia w marcu opłaty za zakwaterowanie w akademikach.

Studenci obywatelstwa ukraińskiego mogą wnioskować o zapomogę i stypendia socjalne. Pion prorektora ds. Studenckich oraz dziekanaty wydziałowe służą wsparciem w uzyskaniu zapomogi (w celu zaspokojenia najważniejszych potrzeb). Zapomoga może być istotnym wsparciem w przypadku problemów związanych z opłatami za pobyt w domach studenckich.

Pomoc psychologiczna

  • Pomoc psychologiczna online to inicjatywa Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, który przygotował akcję „Strefa komfortu PSRP”.  Każdy polski student może skorzystać z terapii online i wziąć udział w webinariach prowadzonych przez specjalistów. Projekt dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
    Przez stronę internetową studenci mogą zapisać się na e-wizytę u psychoterapeuty i skonsultować się online, mogą również wziąć udział w webinarach przygotowanych przy wsparciu merytorycznym Uniwersytetu SWPS, znaleźć artykuły tematyczne i skorzystać z bazy miejsc wsparcia wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl(link is external)
  • Pomoc psychologiczna, finansowa i rzeczowa oferowana przez miasto Gdynia: https://gdyniawspiera.pl/(link is external)
  • Interwencyjne wsparcie psychologiczne 515 475 543 w godz. 10:00-16:00 od poniedziałku do piątku.
  • Pomoc psychologa można uzyskać w Centrum Interwencji Kryzysowej pod numerem 58 622 22 22, który działa całodobowo. Można tam uzyskać bieżące wsparcie lub otrzymać skierowanie na indywidualne konsultacje psychologiczne, również w języku ukraińskim.
  • Anonimowe wsparcie, czat i telefon zaufania dla młodzieży można znaleźć na stronie https://coucb.pl(link is external).

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni