Nagroda dla Joanny Brzeskiej z AMG

Komkurs miesięcznika "Forum akademickie" rozstrzygnięty
  
Pani mgr inż. Joanna Brzeska, asystentka Katedry Chemii i Towaroznawstwa Przemysłowego Akademii Morskiej w Gdyni została laureatką III nagrody w IV edycji konkursu miesięcznika „Forum Akademickie” na artykuł popularnonaukowy pod hasłem Skomplikowane i proste. Młodzi uczeni o swoich badaniach.
 
Panią Joannę Brzeską  uhonorowano  za artykuł: Synteza nowych poliuretanów do celów medycznych. Autorka opisuje poszukiwania takich tworzyw sztucznych, które nadają się na implanty.
 
Laureatka III nagrody otrzymuje:
1) Weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Białowieski www.hotel.bialowieza.pl(link is external), ufundowany przez BP Horizon Travel.
2) Nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł ufundowaną przez firmę Carl Zeiss sp. z o.o.
3) Oprogramowanie SAS Learning Edition 4.1 lub JMP Academic – do wyboru, ufundowane przez firmę SAS.
4) Mapamap Pocket PC – oprogramowanie do nawigacji GPS przeznaczone do urządzeń Pocket PC, o wartości 350 zł, ufundowane przez firmę Imagis.
 
Pozostali laureaci:
 
I nagroda
Mgr Michał P. Heller, Instytut Fizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie za artykuł: Wibrujące struny, spadające jabłka i najdoskonalszy płyn w przyrodzie, popularyzujący badania nad zastosowaniami teorii strun. 
 
II nagroda
Mgr inż. Marta Grabiec, Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego w Warszawie za artykuł: Neurogeneza – do czego służą nowe neurony w mózgu dorosłych zwierząt, poświęcony badaniom rozwoju mózgu torbaczy.
 
Wyróżnienia:

  • Mgr inż. Sławomir Boncel, Katedra Chemii Organicznej, Bioorganicznej i Biotechnologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach za artykuł: Czarna sukienka, popularyzujący badania włókien z nanorurek węglowych.
  • Dr Norbert Duda, Instytut Biologii Uniwersytetu w Białymstoku za artykuł: Komu podrzucić własne dziecko? Dylematy ptasiej mamy, poświęcony pasożytnictwu lęgowemu mewy śmieszki.
  • Mgr inż. Przemysław Krakowiak, Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej za artykuł: Jak nie męczyć mikrobiologa. Autor badał obecność bakterii w toaletach publicznych.
  • Mgr inż. Agata Pacek, Wydział Ogrodniczy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie za artykuł: Tłusty sposób na owada, o kwiatach storczyka, z których pszczoły zbierają... tłuszcz.

Honorowy patronat nad konkursem objęła prof. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wręczenie nagród odbędzie się 12 lutego 2009 o godz. 9:00 w Warszawie, w gmachu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, podczas obrad Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego.

Nagrodzone i wyróżnione artykuły zostaną opublikowane w „Forum Akademickim”.

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

Rzecznik AMG
10.02.2009
Wprowadzenie:
i.wierzbowska 10.02.2009
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 13.12.2016