Wybory członków komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk na kadencję 2012 - 2014

Komitety naukowe Polskiej Akademii Nauk są samorządną, ogólnokrajową reprezentacją poszczególnych dyscyplin naukowych, służącą integrowaniu uczonych całego kraju. W skład komitetów naukowych wchodzą krajowi członkowie Polskiej Akademii Nauk odpowiednich specjalności, wybitni pracownicy naukowi reprezentujący szkoły wyższe, placówki Polskiej Akademii Nauk i instytuty zaplecza naukowo-badawczego resortów, a także przedstawiciele instytucji i organizacji gospodarczych i społecznych. Z racji ich składów, grupujących wybitnych przedstawicieli całego środowiska naukowego, komitety naukowe Polskiej Akademii Nauk stanowią najbardziej reprezentatywne grono specjalistów w danej dyscyplinie naukowej.

W wyniku ogólnopolskich wyborów członków komitetów naukowych na kadencję 2012 – 2014 przeprowadzonych zgodnie z obowiązującą Ustawą o Polskiej Akademii Nauk, ośmiu profesorów naszej uczelni uzyskało mandat oraz uznanie swojego środowiska naukowego i zostało wybranych na członków komitetów naukowych. Są to profesorowie:

• Dr hab. Michał Holec, prof. nadzw. AM – Komitet Transportu Polskiej Akademii Nauk
  • Prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz – Komitet Informatyki Polskiej Akademii Nauk
  • Prof. dr hab. Andrzej Marsz – Komitet Badań Polarnych przy Prezydium  Polskiej Akademii Nauk
  • Prof. dr hab. inż. Janusz Mindykowski – Komitet Metrologii i Aparatury Naukowej Polskiej Akademii Nauk
  • Prof. dr hab. inż. Piotr Przybyłowski – Komitet Nauk o Żywności Polskiej Akademii Nauk
  • Dr hab. Anna Styszyńska, prof. nadzw. AM  – Komitet Badań Polarnych przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk
  • Prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski – Komitet Elektroniki i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk
  • Prof. dr hab. Wiesław Ostachowicz - Komitet Mechaniki Polskiej Akademii Nauk

Rzecznik AMG