Euroelektra 2012

Dnia 13 marca w Akademii Morskiej odbył się Finał XIV edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej Elektronicznej i Teleinformatycznej Euroelektra. Akademia Morska jest gospodarzem tych zawodów już po raz trzeci. Wczesnej odbywały się u nas finały V i IX edycji.

Wszystkich gości i uczestników oraz Komitet Olimpiady powitał Dziekan Wydziału Elektrycznego Profesor Janusz Mindykowski. Głos zabrał również Przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Pan Profesor Andrzej Borys z Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy

Na zakończenie wszystkich równie serdecznie powitał JM Rektor Profesor Romuald Cwilewicz, który dokonał formalnego otwarcia zawodów.

Z ramienia Akademi Morskiej koordynatorem zawodów był dr inż. Piotr Jankowski (stały członek Komitetu Głównego Olimpiady). Do układania zadań na wszystkie etapy olimpiady powołany został zespół w składzie:

Przewodniczący: Dr inż. Piotr Jankowski

Prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki

Dr inż. Krzysztof Posobkiewicz

Dr inż. Jacek Dąbrowski

Dr inż. Roman Kostyszyn

Dr inż. Krystna Noga

Dr inż. Daniel Wojciechowski

Dr inż. Andrzej Gil

Dr inż. Stanisław Lindner

Dr inż. Piotr Kaczorek

Ponadto w pracach logistycznych przy Olimpiadzie powołano dodatkowy zespół w składzie:

Dr inż. Bolesław Dudojć

mgr inż. Bartłomiej Bastian

mgr inż. Andrzej Piłat

Po zawodach zarówno uczniowie jak i ich opiekunowie – nauczyciele mogli zapoznać się z laboratoriami naszego wydziału, a po południu zwiedzali statek Horyzont II na którym informacje o Wydziale Elektrycznym, ale także o całej uczelni i perspektywach dla jej absolwentów przedstawili mgr inż. Bartłomiej Bastian oraz mgr inż. Andrzej Piłat. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz w Planetarium na Wydziale nawigacyjnym, gdzie prezentacje poprowadził mgr Marek Szczepański.

Zakończenie Olimpiady odbyło się w naszej stołówce akademickiej na kolacji ufundowanej prze KOMITET GŁÓWNY OLIMPIADY i SEP.

Rzecznik AMG
16.03.2012