Nasi studenci na konferencji naukowej „Problemy naukowo-techniczne w wyczynowym sporcie żeglarskim”

W dniach 1-10 czerwca odbyła się IX już ogólnopolska konferencja naukowa „Problemy naukowo-techniczne w wyczynowym sporcie żeglarskim”. Seminarium odbyło się na żaglowcu Pogoria. Rejs naukowy zaczął się w Cherbourgu we Francji, a zakończył w Bremerhaven w Niemczech. Formuła konferencji polega na tym, że w trakcie żeglowania 2 razy dziennie odbywają się sesje, na których uczestnicy wygłaszają swoje referaty. Uczestnicy stanowią jednocześnie załogę żaglowca, wykonują wszelkie prace związane z funkcjonowaniem statku. Część załogi stanowią studenci, którzy również przygotowują wystąpienia naukowe. Od kilku lat studenci Akademii Morskiej biorą udział w kolejnych edycjach konferencji. W tym roku Akademię Morską reprezentowało 5 studentów wydziału mechanicznego, będących również aktywnymi członkami koła naukowego „Nautica”: Aleksandra Szymlek, Helena Małyszko, Paweł Anioł, Paweł Nowak oraz Maciej Mazurek. Kapitanem żaglowca w trakcie konferencji był prof. Wiesław Tarełko z Akademii Morskiej.

autor: Maciej Mazurek
Wydział Mechaniczny