Otwarcie Ośrodka Żeglarskiego AMG

W dniu 6 października 2012 w ramach imprez towarzyszących uroczystej inauguracji roku akademickiego, odbyły  się uroczystość nadania imienia flagowego jachtu naszej Uczelni, s/y NEST oraz oficjalne otwarcie Ośrodka Żeglarskiego Akademii Morskiej.  Matką chrzestną jachtu została studentka III roku nawigacji, pani Małgorzata Galej. Natomiast uroczystego otwarcia Ośrodka i przecięcia wstęgi wspólnie dokonali: JM Rektor AM prof. dr hab. Piotr Jędrzejowicz i prof. dr hab. Inż. Romuald Cwilewicz. Swoją obecnością uroczystości uświetnili: prorektorzy i dziekani Akademii Morskiej oraz zaproszeni goście, wśród których byli: poprzednia matka chrzestna jachtu Pani Iwona Radoszewska – Sosnowska oraz przedstawiciele gdyńskich klubów, organizacji żeglarskich i studenci.

Rzecznik AMG
10.10.2012