Salon Maturzystów Perspektywy 2012

W dniach 27 – 28 września br. Akademia Morska w Gdyni uczestniczyła w największych w woj. pomorskim targach edukacyjnych „Salon Maturzystów - Perspektywy 2012”, które zorganizowane zostały na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Uczelnię reprezentowali studenci Wydziału Mechanicznego oraz pracownicy Biura Promocji.

Podczas dwudniowych targów edukacyjnych na uczelnianym stoisku rozdawane były materiały informacyjne oraz upominki reklamowe.

Akademia Morska w Gdyni cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony przyszłorocznych maturzystów, którzy zadawali pytania dotyczące kierunków studiów, zasad rekrutacji, stypendiów, a także konieczności noszenia mundurów. Największą popularnością cieszył się Wydział Nawigacyjny oraz Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa.  Nie zabrakło, jednakże osób, które zdecydowane były podjąć naukę na Wydziale Mechanicznym  i Wydziale Elektrycznym.

Uczelniane stoisko odwiedzali również nauczyciele i doradcy zawodowi, którzy otrzymali materiały informacyjne oraz drobne upominki z logo Akademii Morskiej  w Gdyni.

Organizatorzy „Salonu Maturzystów – Perspektywy 2012” umożliwili również naszej Uczelni przeprowadzenie prezentacji oferty edukacyjnej w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po prezentacji maturzyści brali udział w krótkim konkursie z wiedzy o Akademii Morskiej w Gdyni. Czterem osobom, które prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania wręczono upominki reklamowe z logo Akademii Morskiej w Gdyni oraz materiały informacyjne.

W trakcie trwania targów rozdano osobom zainteresowanym, aż 1000 szt. informatorów na rok akademicki 2013/2014.

Biuro Promocji
02.10.2012