Święto Szkoły z okazji 92 rocznicy jej powołania

14 czerwca miały miejsce uroczystości tradycyjnego Święta Szkoły w rocznicę jej powołania. W ramach obchodów 92-lecia szkolnictwa morskiego w Polsce odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, z udziałem m.in. pracowników uczelni, jej absolwentów, przedstawicieli władz państwowych i samorządowych.

JM Rektor w swoim podsumowującym kadencję 2008-2012 przemówieniu nawiązał do początków szkolnictwa morskiego w naszym kraju (to właśnie 17 czerwca 1920 r. podpisany został akt powołania Szkoły Morskiej), przedstawił dzieje Akademii i jej osiągnięcia, nawiązując również do obecnej sytuacji naszej uczelni i perspektyw jej rozwoju.

Jak co roku, rektor wręczył wyróżnionym pracownikom uczelni Nagrody Rektora I, II i III stopnia.

Po części oficjalnej posiedzenia senatu nastąpiło od dawna oczekiwane uroczyste wodowanie i promocja książki Henryka Spigarskiego pt. ,,Morze jak chleb powszedni”. Prof. dr kpt. ż.w. Daniel Duda – monografia. Głos zabrał Pan prof. Daniel Duda.

Na zakończenie uroczystości odbyła się premiera filmu dokumentalnego Michała Dąbrowskiego pt. "Karol, Olgierd Borchardt Kapitan własnej duszy" oraz odsłonięcie przez JM Rektora postumentu kpt. K.O. Borchardta.

Rzecznik AMG
16.06.2012