X Bałtycki Festiwal Piosenki z Akademią Morską w Gdyni

Akademia Morska w Gdyni w dniach 23 – 27 maja br. uczestniczyć będzie w dziesiątym już Bałtyckim Festiwalu Nauki.

Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną przez wyższe uczelnie województwa pomorskiego, instytuty naukowe Polskiej Akademii Nauk, instytuty branżowe oraz inne związane z nauką instytucje naszego regionu.

X Bałtycki Festiwal Nauki odbywać się będzie w: Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Słupsku, Elblągu, Miastku, Malborku, Kwidzyniu, Pelplinie, Będominie, gm. Nowa Karczma, Borucinie, gm. Stężyce, Węglowicach k. Kościerzyny.

Festiwal adresowany jest do wszystkich mieszkańców Wybrzeża i regionu niezależnie od wieku, płci, czy wykształcenia. Celem Bałtyckiego Festiwalu Nauki jest upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie, rozwinięcie ciekawości świata i radości z jego poznawania.

Pracownicy i studenci Akademii Morskiej w Gdyni przygotowali w dniach 23 – 27 maja br. szereg zabaw i pokazów mających udowodnić, iż nauka nie zamyka się jedynie w mądrych księgach, że z nauką spotykamy się na co dzień. Potrafi być ona ciekawa i zadziwiająca, a ponadto pomaga nam poznać i zrozumieć otaczający nas świat.

Poniżej prezentujemy festiwalowy rozkład jazdy w Akademii Morskiej w Gdyni:

23 maja (środa) – ul. Morska 81 - 87:

• Optoelektronika we współczesnym świecie – wybrane zagadnienia,
  • Symulacja pracy siłowni okrętowej,
  • Wyposażenie siłowni okrętowej, uruchamianie silnika głównego,
  • Jak wygląda stop metali?,
  • Czy lody są zdrowe?,
  • Statki i porty morskie na wesoło.

24 maja (czwartek) – ul. Morska 81 – 87:

• Niewidzialni towarzysze naszego życia,
  • Chemia jaką każdy lubi,
  • Zanieczyszczenia na wodzie i lądzie – jak z nimi walczyć? (I)
  • Zestresowane metal, czyli zachowanie materiału pod obciążeniem,
  • Symulacja pracy siłowni okrętowej,
  • Wyposażenie siłowni okrętowej, uruchamianie silnika głównego,
  • Jak wygląda stop metali?,
  • Analiza instrumentalna w życiu,
  • Proste metody wykrywania zafałszowań żywności.

25 maja (piątek) – Wydział Nawigacyjny, Al. Jana Pawła II 3:

• Planetarium – gdzie jest nasze miejsce we wszechświecie,
  • Morska mapa elektroniczna zamiast papierowej – to już teraźniejszość,
  • Poczuj się kapitanem statku,
  • Radar morski trzecim okiem nawigatora

Uwieńczeniem Bałtyckiego Festiwalu Nauki jest Piknik Naukowy, na Skwerze Kościuszki w Gdyni (przy Akwarium Gdyńskim), podczas którego w jednym miejscu obecne są wszystkie instytucje biorące udział w Festiwalu.  Na swoich stoiskach prezentują ciekawe doświadczenia, organizują gry i zabawy dla dzieci połączone z nauką.

Akademia Morska w Gdyni, 27 maja br. w godz. 10:00 – 18:00, podczas XIII Pikniku Naukowego przygotowała szereg atrakcji dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych:

• Zabawy z chemią (II),
  • Nowa era motoryzacji – pojazdy z napędem elektrycznym, technologie
    i infrastruktura,
  • Palcem po mapie,
  • Inwestowanie i giełda na wesoło,
  • Nawigacja kiedyś i dziś,
  • Egzamin na małego kapitana (konkurs dla dzieci) i marynarski tatuaż!
  • Hamaka z żaglowca czar,
  • Malowanie twarzy dla prawdziwych wilków morskich!,
  • Łowienie statków, poszukiwanie skarbów i ćwiczenie pamięci młodych uczestników w grze ‘Memory’,
  • Gdy wielki statek się przewróci i zanieczyści morze,
  • Zanieczyszczenia na wodzie i lądzie – jak z nimi walczyć? (II),
  • Horyzont II – zwiedzanie statku.

Wydział Nawigacyjny Akademii Morskiej w Gdyni również przygotował szereg atrakcji podczas XIII Pikniku Naukowego:

• Planetarium – gdzie jest nasze miejsce we wszechświecie,
  • Morska mapa elektroniczna zamiast papierowej – to już teraźniejszość,
  • Poczuj się kapitanem statku,
  • Radar morski trzecim okiem nawigatora,
  • MENSA – bezpłatnie zbadaj swój iloraz inteligencji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w X Bałtyckim Festiwalu Nauki i XIII Pikniku Naukowym w Gdyni.

Jeśli zamierzają Państwo przybyć w grupie zorganizowanej prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorem imprezy. Grupy, które przybędą z ulotką reklamującą atrakcje przygotowane przez Akademię Morską w Gdyni otrzymają drobne upominki.

Nauka potrafi być fascynująca. Udowodnimy to w dniach 23 – 27 maja br.

CZEKAMY NA WAS NAD BAŁTYKIEM

Biuro Promocji