AMG na Dniach Morza w Opatowie

17 maja na opatowskim rynku odbyły się Dni Morza. Europejskie Dni Morza zostały oficjalnie zainaugurowane 20 maja 2008 r. przez Komisję Europejską i Parlament Europejski i są obchodzone corocznie 20 maja w różnych regionach Europy.

Opatowskie obchody Europejskich Dni Morza odbywały się pod patronatem Akademii Morskiej w Gdyni, p. Andrzeja Królikowskiego Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni, Polskiego Związku Żeglarskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy w Opatowie.

Podczas pobytu w Opatowie przedstawiciele Akademii Morskiej w Gdyni zaprezentowali ofertę edukacyjną w Zespole Szkół nr 1 oraz w Zespole Szkole nr 2. Natomiast na opatowskim rynku podczas obchodów Dni Morza studenci AMG wręczali uczestnikom konkursów zorganizowanych przez Urząd Miasta i Gminy Opatów drobne, uczelniane upominki.

Poniżej prezentujemy zdjęcia wykonane przez Urząd Miasta i Gminy Opatów (link is external) oraz studentkę Wydziału Mechanicznego (link is external), Oliwę Grabowską.

Rzecznik AMG
20.05.2013