Dzień Otwarty w Akademii Morskiej w Gdyni już za nami…

11 kwietnia br. w godz. 10.00 – 14.00 w ramach Drzwi Otwartych, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności maturzyści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Akademii Morskiej w Gdyni.

Dzień Otwarty miał miejsce zarówno w budynku głównym Uczelni,  jak i budynku Wydziału Nawigacyjnego.

Już od godz. 10.00 próg naszej Uczelni przekroczyły liczne wycieczki m.in. z: Zespołu Szkół Mechanicznych w Gdyni, Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych z Gdyni, Zespołu Szkół Morskich z Gdańska, Zespołu Szkół Łączności z Gdańska, Technikum nr 18 SOiO  Conradinum, Zespołu Szkół Technicznych z Kartuz, Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Kartuz, Zespołu Szkół z Somonina. Łącznie na Drzwi Otwarte AMG przyszło około 400 zainteresowanych Uczelnią osób.

Uczniów szkół ponadgimnazjalnych przywitał Prorektor ds. Kształcenia AMG, dr inż. Mirosław Czechowski, który przedstawił ofertę edukacyjną Uczelni. Prezentacji oferty edukacyjnej towarzyszyły pokazy w laboratoriach Wydziału Elektrycznego, Mechanicznego, Nawigacyjnego oraz Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa.

W Auli T.Meissnera swoją działalność zaprezentował Parlament Studentów AMG oraz koła naukowe działające w Uczelni:

• Koło Naukowe Pojazdów Elektrycznych EVPL /Wydział Elektryczny/;
  • Koło Naukowe Nautica /Wydział Mechaniczny/;
  • Naukowe Koło Innowacyjnych Systemów Transportowo – Logistycznych /Wydział Nawigacyjny/;
  • Koło Naukowe Nawigator /Wydział Nawigacyjny/;
  • Koło Naukowe Watchers /Wydział Nawigacyjny/;
  • Koło Naukowe TRANSLOG /Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa/;
  • Naukowe Koło Turystyki i Hotelarstwa /Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa/
  • Koło Naukowe Grupa Młodych Menedżerów /Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa/
  • Koło Naukowe E-biznes /Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa/
  • Akademicki Związek Sportowy AMG

Przed budynkiem Akademii Morskiej w Gdyni Koło Naukowe Pojazdów Elektrycznych EVPL zaprezentowało uczniom szkół ponadgimnazjalnych jeden z samochodów elektrycznych, który skonstruowany został przez członków koła.

Otwarta dla zwiedzających była również Sala Tradycji AMG, w której uczniowie poznawali bogatą historię naszej Uczelni.

Na koniec wycieczki po Akademii Morskiej w Gdyni wszyscy uczestnicy Dnia Otwartego zostali zaproszeni do Klubu Studenckiego „Bukszpryt”, gdzie czekał na nich drobny, morski poczęstunek.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pamiątkowe zdjęcia z Maskotką Akademii Morskiej w Gdyni, Wilczkiem Morskim.

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z Dnia Otwartego, które wykonali: Żaneta Jabłońska /studentka Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, członek Koła Naukowego Grupa Młodych Menedżerów/, Piotr Głębski /student Wydziału Elektrycznego, członek Parlamentu Studentów AMG/, Piotr Krzyżanowski /student Wydziału Mechanicznego, członek Akademickiego Związku Sportowego AMG/.

Serdecznie dziękujemy wszystkim studentom, kołom naukowym, Parlamentowi Studentów oraz Akademickiemu Związkowi Sportowemu za pomoc w organizacji Dnia Otwartego. To dzięki Wam Uczelnia została godnie zaprezentowana.

Zainteresowanych studiami w Akademii Morskiej w Gdyni zapraszamy już w listopadzie na spotkanie w ramach promocji kierunków technicznych, matematycznych  i przyrodniczych.

Z chęcią odpowiemy również na wszystkie pytania związane z Uczelnią, zasadami rekrutacji, ofertą edukacyjną pod adresem e-mail: promocjaatam.gdynia.pl

Bądź na fali – studiuj z nami !!!

Biuro Promocji
14.04.2013