Promocja kierunków matematycznych, technicznych i przyrodniczych w AMG

Promocja kierunków technicznych w AMG (fot. Piotr Głębski)

W dniu 5 listopada br. pracownicy i studenci Akademii Morskiej w Gdyni we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeprowadzili spotkanie akademickie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, którego celem była promocja kierunków matematycznych, przyrodniczych i technicznych. Przedsięwzięcie organizowane było w ramach projektu "Kampania promocyjna na rzecz kierunków matematycznych, przyrodniczych, technicznych" działania 4.1 poddziałania 4.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:30 w budynku głównym Uczelni (ul. Morska 81-87). Uczestniczyli w nim przedstawiciele uczelni wyższych z woj. pomorskiego oraz blisko 300 uczniów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych z Gdyni, Gdańska i Tucholi.

Harmonogram przedsięwzięcia kształtował się następująco:

• 10:30 – rozpoczęcie,

• 10:30 -10:40 - wystąpienie przedstawiciela MNiSW - mgr Elżbiety Tokarskiej,

• 10:40 -10:50 - wystąpienie Prorektora ds. Kształcenia, dr inż. Mirosława Czechowskiego,

• 10:50 -11:00 - "Wydział Elektryczny - dlaczego warto u nas studiować?" - prezentacja Wydziału Elektrycznego Akademii Morskiej w Gdyni.

• 11:00 - 11:10 - "Studia na Wydziale Mechanicznym" - prezentacja Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej w Gdyni. Prowadzący: Małgorzata Malinowska, studentka Wydziału Mechanicznego AMG.

• 11:10 - 11:20 - "Studia na Wydziale Nawigacyjnym" - prezentacja Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni. Prowadzący: Sebastian Piwowarczyk, student Wydziału Nawigacyjnego AMG.

• 11:20 - 11:30 - "Kierunek techniczny - Towaroznawstwo" - prezentacja Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa Akademii Morskiej w Gdyni.

• 11:30 - 11:50 - "Regatowe łodzie zasilane energią podwodną" - prezentacja Politechniki Gdańskiej. Prowadzący: dr inż. Wojciech Litwin, Prodziekan ds. Nauki, Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

• 11:50 - 12:10 - "Zdalnie sterowane pojazdy podwodne" - prezentacja przygotowana przez Akademię Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte. Prowadzący: kmdr por. Wojciech Mundt i kmdr dr inż. Adam Olejnik.

• 12:10 - 12:30 - "Ciekawy życia? Studiuj na Wydziale Biologii UG!" - prezentacja przygotowana przez Uniwersytet Gdański (UG). Prowadzący: Mateusz Puchalski - student Wydziału Biologii UG.

• 12:30 - 13:10 - zwiedzanie stoisk uczelni wyższych oraz pokazy przygotowane przez Wydział Elektryczny, Mechaniczny, Nawigacyjny oraz Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa.

• 13:10 - 13:40 - wręczenie podziękowań wszystkim uczestnikom spotkania.

• 13:40 - poczęstunek i zakończenie.

Wydziały Akademii Morskiej w Gdyni, prócz prezentacji oferty edukacyjnej, przygotowały dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ciekawe pokazy i doświadczenia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim pracownikom, studentom oraz kołom naukowym Akademii Morskiej w Gdyni za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

W dniu 5 listopada br. udowodniliśmy, iż studia na kierunkach technicznych potrafią być fascynujące!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia na Facebook’u oraz stronie internetowej Wydziału Nawigacyjnego oraz Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa.

Zaproszeni uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych (fot. Piotr Głębski)

Motor elektryczny (fot. Piotr Głębski)

Stanowisko Wydziału Elektrycznego (fot. Piotr Głębski)

Stanowisko Wydziału Nawigacyjnego (fot. Piotr Głębski)