Spotkanie konwentu AMG

Uchwałą Senatu Akademii Morskiej w Gdyni, 27 września 2012 r. utworzony został Konwent AMG. W jego skład wchodzą: Prof. Dorota Pyć – podsekretarz stanu w MRRiT, Anna Wypych-Namiotko – radca minister, stały przedstawiciel Rzadu RP przy IMO, Wiesław Byczkowski – wicemarszałek województwa pomorskiego, Wojciech Szczurek – prezydent Gdyni, Jacek Karnowski – prezydent Sopotu, kontradm. Ryszard Demczuk – szef szkolenia Marynarki Wojennej, Andrzej Królikowski – dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, Teresa Kamińska – prezes zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Dorota Raben – prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, Andrzej Karnabal – dyrektor Chipolbroku, Walery Tankiewicz – wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia, Zbigniew Paszkowicz – przewodniczący rady nadzorczej Lotosu, Dariusz Rudziński – prezes Polskiego Rejestru Statków SA, Zbigniew Canowiecki – prezes zarządu Pracodawcy Pomorza, Inacio Golebski – wiceprezes zarządu Det Norske Veritas Poland sp. z o.o., Waldemar Stawski – członek rady nadzorczej BRE-Banku.

Kolejne, trzecie już spotkanie członków Konwentu AMG na zaproszenie rektora prof. zw. dr hab. Piotra Jędrzejowicza odbyło się w dniu 22 listopada w Salonie Kapitańskim Daru Młodzieży.  Tematem wiodącym była dyskusja na temat ,,Wzajemne oczekiwania uczelni wyższej i jej  interesariuszy”.

UMG Biuro Rektora

Rzecznik AMG