Święto Szkoły 2013

Tegoroczne obchody tradycyjnego Święta Szkoły zapoczątkowało uroczyste podniesienie bandery przed frontem uczelni, oraz msza św. w intencji pracowników, studentów oraz absolwentów Akademii, koncelebrowana przez JE  Ks. Arcybiskupa  Sławoja Leszka Głódzia. W trakcie uroczystego otwartego posiedzenia Senatu AMG zasłużonych pracowników  uczelni udekorowano odznaczeniami państwowymi i medalami za długoletnią służbę. Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał Pan  prof. dr hab. inż. Janusz Mindykowski  prorektor AMG ds. nauki. Wybitni studenci i absolwenci uczelni odebrali z rąk prorektora nagrody i ,,Medale Absolwenta” . Część nieoficjalną uroczystości uświetniła premiera filmu dokumentalnego Michała Dąbrowskiego i  Jerzego Boja  pt. Andrzej Perepeczko – życie moje”. W obecności zaproszonych gości odbyło się także wodowanie książek autorstwa dr. inż. st. mech. okręt. Andrzeja Perepeczki z serii ,,Opowieści mórz popołudniowych”.  Grudniowe Święto Szkoły 2013 zakończył wspólny tradycyjny ,,obiad z gęsią” oraz Apel Pamięci przed budynkiem uczelni.

UMG Biuro Rektora

Rzecznik AMG