Współpraca uczelni technicznych z Polski i Portugalii

W dniach 13-15 października na Politechnice Opolskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli KRPUT (Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych) i CCISP (Rada Koordynująca Uczelni Technicznych w Portugalii). Oprócz ponad czterdziestu rektorów, w konferencji wzięli udział ambasadorzy RP w Portugalii i Republiki Portugalii w Polsce, ministrowie szkolnictwa wyższego obydwu krajów oraz wiele osób stojących na czele organizacji mających istotny wpływ na rozwój nauki polskiej.

Podczas spotkania przewodniczący KRPUT prof. Tadeusz Więckowski i przewodniczący CCISP prof. Joaquim Mourato podpisali deklarację o współpracy w zakresie prowadzenia wspólnych projektów naukowo-badawczych, wymiany pracowników naukowych i studentów oraz realizowania  programów podwójnego dyplomowania. Ze względu na bliskie relacje środowisk akademickich Portugalii i Brazylii rektorzy z Polski liczą, że porozumienie pośrednio otwiera polskim uczelniom możliwość nawiązania współpracy również z uczelniami brazylijskimi.

UMG Biuro Rektora

I.Wierzbowska