"Dar" na wschodzie i zachodzie

Londyn rozpoczyna dziś (5 września) oficjalny program Royal Greenwich Tall Ships Festival 2014. "Dar Młodzieży" ustawiono na Tamizie nieopodal Greenwich na beczkach. Jak podaje komendant: "...stoimy 0,04 mili morskiej na wschód od południka 0 !".

Co ciekawe, naszą fregatę wprowadzał, jako pilot na jednym z odcinków Tamizy, absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni z 1988 roku, kpt.ż.w. Jacek Ciesielski. Uczestnik słynnego, pierwszego wielkiego rejsu "Daru Młodzieży" do Osaki w latach 1983/1984 - studenci I roku nawigacji spędzili wówczas w podróży 217 dni, przepłynęli ponad 28 tysięcy mil morskich, odwiedzili porty Europy, Afryki, Azji, po raz pierwszy przecięli równik. W 30-lecie tamtej podróży spotkali się w październiku ubiegłego roku na żaglowcu - pan Jacek niestety, jak napisał, wówczas na "Dar" przyjechać nie mógł, teraz "Dar" przyjechał do niego.

Studenci w wolnym czasie mieli okazję zwiedzić kultowe miejsca w morskiej historii świata - National Maritime Museum  oraz Obserwatorium w Greenwich. Równoczesną obecność na wschodzie i zachodzie udokumentowali fotografią.

Polecamy także fotoreportaż z pokładu "Daru" zamieszczony na Facebooku Sail Training International  + kilka zdjęć z oficjalnego portalu zlotu, więcej:  http://www.royalgreenwich.gov.uk/tallships/gallery

"Dar" jest TU

Jedną nogą na wschodzie, drugą na zachodzie

Jesteśmy na FB STI