Nasi studenci

Do Polski przybyła grupa naszych nowych studentów z Angoli, przyszłych nauczycieli akademickich Akademii Rybołówstwa Morskiego w Namibe w Republice Angoli. Zdjęcie obok przedstawia całą grupę tuż po wylądowaniu. Przed rozpoczęciem studiów w Akademii Morskiej w Gdyni cała grupa udała się do Łodzi na kurs języka polskiego.

Akademia Rybołówstwa i Nauk o Morzu w Namibe będzie publiczną, wyższą uczelnią techniczną kształcącą inżynierów dla rybołówstwa i floty handlowej, jak również sektora przetwórstwa rybnego, badania zasobów wodnych i administracji morskiej. Przewiduje się, że studentami będą nie tylko obywatele Angoli, ale również innych krajów Afryki. Akademia będzie przygotowana, aby docelowo kształcić 1500 studentów na studiach inżynierskich i licencjackich oraz będzie uprawniona do wydawania dyplomów morskich.

Akademia Morska w Gdyni aktywnie uczestniczy w projekcie budowy i tworzenia Akademii Rybołówstwa i Nauk o Morzu jako partner edukacyjny i naukowy firmy Navimor Int. z Sopotu.

Rzecznik AMG
07.05.2014