Rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Akademii Morskiej w Gdyni

Akademia Morska w Gdyni otrzyma ponad 30 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na rozbudowę infrastruktury dydaktycznej. W siedzibie Ośrodka Przetwarzania Informacji  - Państwowego Instytutu Badawczego Umowę na dofinansowanie podpisali dr Olaf Gajl, dyrektor OPI PIB oraz Sławomir Polański - Kanclerz AMG.

W ramach projektu „Rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Akademii Morskiej w Gdyni (akronim RIDAM)" dwa budynki zyskały dodatkową kondygnację. Dobudowana oraz zmodernizowana powierzchnia dla Wydziałów Elektrycznego i Mechanicznego zajmuje ponad 700 m2. Na nowych piętrach powstaną nowoczesne laboratoria oraz stanowiska do zajęć praktycznych. Pracownie wyposażone będą w sieć bezprzewodową dostępną dla każdego studenta co pozwoli na prowadzenie zajęć w systemie e-learningu. Z nowej przestrzeni korzystać będzie ponad 700 studentów.

Projekt uzyskał 84,5 pkt. i znalazł się na 13 miejscu Listy projektów rekomendowanych do wsparcia. Jego zakończenie planowane jest na październik 2015 r.

UMG Zespół Programów Europejskich

D.Rodziewicz