Wielki Bal Morski 2014

1 marca 2014r.  w przepięknie udekorowanej auli  Akademii Morskiej w Gdyni odbył się tradycyjny  WIELKI BAL MORSKI.

Historia organizowania tej pięknej imprezy sięga początków istnienia Szkoły (jest od niej młodsza zaledwie o jeden rok). Począwszy od 1921 r. do końca międzywojnia, zarówno w Tczewie, jak i w Gdyni Bal Morski był stałym elementem kalendarza wydarzeń naszej Szkoły. Spotykała się na nim śmietanka towarzyska miasta, elity morskie Rzeczypospolitej oraz przedstawiciele władz ze stolicy. Magnesem przyciągającym na bal byli ludzie morza, prezentujący się wyjątkowo elegancko w galowych mundurach.

Tegoroczny bal był dwudziestym drugim z kolei obecnej doby, odkąd to 20 lutego 1993r. z inicjatywy   ówczesnego  rektora  WSM,  prof. Józefa Lisowskiego i  Stowarzyszenia Absolwentów Szkół Morskich powrócono do tej tradycji. Tak więc jak co roku, na zaproszenie rektora AMG prof. zw. dr hab. Piotra Jędrzejowicza w balu uczestniczyli przedstawiciele polskiego parlamentu, Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, władze regionu oraz rektorzy zaprzyjaźnionych uczelni, a także prezesi i dyrektorzy przedsiębiorstw gospodarki morskiej.

Do tańca grał wyśmienity zespół Rewers Band. Nie brakowało atrakcji i niespodzianek.

Wybrano Miss Syren Morskich i rozlosowano nagrodę główną . Bal trwał do białego rana, a wychodzący w szampańskich humorach jego uczestnicy zadeklarowali swój udział w następnym Wielkim Balu Morskim 2015.

Rzecznik AMG
05.03.2014