Uczniowie z Giżycka gościli w Akademii

Prezentacja Wydziału Nawigacyjnego

W dniu 27 stycznia 2014 roku mieliśmy zaszczyt gościć w budynku Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Gdyni młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Giżycka.  Swoją podróż po Akademii Morskiej uczniowie rozpoczęli o godz. 12:00 w Auditorium Maximum, gdzie mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej Uczelni zaprezentowaną przez Panią mgr Karolinę Gwardę z Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa oraz Pana Konrada Hirta z Wydziału Nawigacyjnego, członka Koła Naukowego Seaways.  Uczniowie i opiekunowie zadawali liczne pytania dotyczące m.in. praktyk morskich, zadowolenia ze studiów  i możliwości pracy po ich ukończeniu.

Po prezentacji nadszedł czas na pokaz w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego, który przeprowadził Pan mgr Marek Szczepański. Z wędrówki po galaktykach i gwiazdozbiorach uczniowie przenieśli się do Symulatora Nawigacyjnego, z którego działaniem zapoznał ich prof. dr hab.inż. kpt ż.w.prof nadzw.AM, Zbigniew Burciu.

Na koniec wycieczki młodzież wraz z opiekunami wręczyła pracownikom naszej Uczelni miniaturkę żaglowca w podziękowaniu.

Serdecznie dziękujemy uczniom i opiekunom z Giżycka oraz wymienionym wyżej pracownikom Akademii Morskiej w Gdyni.

Uczniowie w Symulatorze Nawigacyjnym

Prezentacja Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa