Święto Szkoły 2015

Tegoroczne obchody Święta Szkoły nierozerwalnie związane były z 95-leciem polskiego szkolnictwa morskiego. W dzień poprzedzający Święto w Katedrze Archidiecezjalnej w Gdańsku-Oliwie odprawiona została Msza Św. w intencji pracowników, studentów oraz absolwentów uczelni, koncelebrowana przez JE Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Mszę uświetnił występ Chóru Akademii Morskiej w Gdyni oraz koncert organowy w wykonaniu dyrygenta chóru Pana Karola Hilla pt. "I will sing with the spirit…" Poranne uroczystości w dniu 8 grudnia zapoczątkowało uroczyste podniesienie bandery przed frontem Akademii w asyście licznie zgromadzonych gości, pracowników i studentów uczelni. Ważnym punktem programu uroczystości był wernisaż wystawy medali okolicznościowych pt. "Polskie Szkolnictwo Morskie w medalierstwie – marynarka handlowa". Swoje zbiory medali zaprezentowali: kmdr. dr Bogumił Filipek, prof. Józef Lisowski, Prof. Zbigniew Otremba. W klubie ,,Bukszpryt” odbyło się spotkanie z dr inż. Andrzejem Perepeczko autorem książek marynistycznych.

W trakcie uroczystego posiedzenia Senatu uczelni w obecności rektorów polskich uczelni technicznych i zaproszonych gości JM Rektor prof. Piotr Jędrzejowicz w swojej prezentacji przypomniał i przybliżył 95 letnią historię Szkoły, jej osiągnięcia, stan obecny oraz perspektywy rozwoju.

Na wniosek JM Rektora Akademii Morskiej w Gdyni Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski przyznał pracownikom Akademii Morskiej w Gdyni medale za długoletnią służbę:

Medale Złote otrzymali:

• Mgr inż. kpt. ż. w. Marek Czapczyk
  • Dr Jolanta Joszczuk-Januszewska
  • Mgr inż. kpt. ż. w. Krzysztof Kocyba
  • Dr inż. Karol Korcz
  • Prof. dr hab. inż. Józef Lisowski
  • Dr inż. kpt. ż. w. Jan Pawelski

Medale Srebrne za Długoletnią Służbę otrzymali:

• Dr hab. inż. Piotr Gnaciński
  • Dr Joanna Kizielewicz

Medale Brązowe za Długoletnią Służbę otrzymali:

• Dr hab. inż. Ireneusz Czarnowski
  • Dr inż. Przemysław Dziula
  • Mgr inż. Piotr Kopacz
  • Dr inż. Anita Kukułowicz
  • Dr inż. Mirosław Łącki
  • Mgr Monika Szyda

Na wniosek JM Rektora, Minister Infrastruktury i Rozwoju przyznał zasłużonym pracownikom Akademii Morskiej w Gdyni Odznakę Honorową "Zasłużony Pracownik Morza"

Odznakę otrzymał: Dr hab. Marek Grzybowski

Osoby zasłużone dla uczelni odebrały z rąk JM Rektora medale pamiątkowe 95-LECIA POLSKIEGO SZKOLNICTWA MORSKIEGO.

Jego Magnificencja Rektor prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz przyznał nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce oraz za pracę społeczną na rzecz środowiska akademickiego następującym studentom.

Wydział Elektryczny

1. inż. PAWEŁ GÓRECKI - nagroda I stopnia
  2. MIROSŁAW DOWHAŃ - nagroda II stopnia
  3. BOGDAN RICHERT - nagroda III stopnia

Wydział Mechaniczny

1. inż. NATALIA WALASZKOWSKA - nagroda I stopnia
  2. inż. ALEKSANDRA PELC - nagroda II stopnia
  3. MAGDALENA JAŻDŻEWSKA - nagroda III stopnia

Wydział Nawigacyjny

1. inż. MARIUSZ SPECHT - nagroda I stopnia
  2. JUSTYNA STAWISZYŃSKA - nagroda II stopnia
  3. MONIKA SKIEPKO - nagroda III stopnia

Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa

1. NATALIA WÓJCIK - nagroda I stopnia
  2. KRZYSZTOF MUTRYN - nagroda II stopnia
  3. ALEKSANDRA KOSIOREK - nagroda III stopnia

Jego Magnificencja Rektor prof. zw. dr hab. Piotr Jędrzejowicz przyznał Medale Absolwenta Akademii Morskiej w Gdyni wraz z wpisem do Złotej Księgi Absolwentów za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za bardzo dobrą ocenę z egzaminu dyplomowego następującym absolwentom.

• inż. PAWEŁ GÓRECKI - Wydział Elektryczny
  • mgr inż. LESZEK POSPIESZNY - Wydział Mechaniczny
  • mgr inż. ANASTAZJA ŁUCZAK - Wydział Nawigacyjny
  • mgr inż. NATALIA KŁOPOTEK - Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa

W dniu 30 listopada 2015 roku zakończył się pierwszy rok kadencji działalności Parlamentu Studentów Akademii Morskiej w Gdyni. Z tej okazji przyznano nagrody następującym studentom.

• inż. KAMIL ZIMNY
  • MAGDALENA DOMASZKA
  • MAŁGORZATA KIDZIAK
  • AGNIESZKA KŁUSEK
  • PAWEŁ BABICKI

Część nieoficjalną posiedzenia Senatu uświetniła premiera filmu historycznego Michała Dąbrowskiego pt. "Wierni Banderze 1929 – 2015". Grudniowe Święto Szkoły 2015 zakończył wspólny tradycyjny "obiad z gęsią" oraz Apel Pamięci przed budynkiem uczelni.

Zdjęcia: Cezary Spigarski

Rzecznik AMG