Debata rektorów trójmiejskich uczelni

Rektorzy pięciu trójmiejskich uczelni przyjęli zaproszenie Gazety Wyborczej do debaty na temat perspektyw rozwojowych szkolnictwa wyższego w naszym regionie. Spotkanie odbyło się w środę, 5 października wieczorem w Europejskim Centrum Solidarności - pod hasłem “Gdańsk. Tu rośnie Nowe Centrum Europy”.

Słuszność rankingów, miejsce kobiet na uczelniach i nowe pomysły na finansowanie szkolnictwa wyższego - to tylko niektóre z tematów poruszanych na Pierwszej Debacie Rektorów w Trójmieście.

Od 1 października władzę na wszystkich uczelniach publicznych w Trójmieście przejęli nowi rektorzy. Stało się to impulsem do zorganizowania przez redakcję "Gazety Wyborczej Trójmiasto" pierwszej debaty rektorów. Wzięli w niej udział rektorzy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Morskiej oraz Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu.

Cały tekst: http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/1,35636,20798140,pierwsza-debat...

Zdjęcia: Tomasz Degórski

Rzecznik AMG