Gdyński Festiwal Muzyczny "Delfinalia"

Gdyński Festiwal Muzyczny Delfinalia 2016 to już dziewiąta edycja gdyńskich juwenaliów organizowana przez szeroką koalicję uczelni wyższych, samorządów studenckich oraz organizacji pozarządowych, w skład której wchodzą: Akademia Morska, Akademia Marynarki Wojennej, samorządy studentów obu uczelni, Stowarzyszenie Absolwentów Akademii Morskiej, Fundacja Pomeranian Students’ Coalition oraz firma Wolart, która zajmuje się organizacją wydarzeń.

Gdyński Festiwal Muzyczny Delfinalia 2016 to wydarzenie kulturalno-rozrywkowe dedykowane społeczności studentów oraz młodym mieszkańcom Gdyni. Obejmować będzie cykl plenerowych koncertów oraz imprez towarzyszących. Szerokie grono wykonawców reprezentujących różne style muzyczne (hip-hop, reggae, muzyka klubowa, muzyka disco) zapewni uczestnikom dobrą zabawę.

Festiwal przewidziany jest na pięć dni, z czego dwa dni to imprezy plenerowe, które odbędą się na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Doświadczenie organizatorów, szeroka współpraca ze środowiskiem akademickim, dobór wykonawców reprezentujących najwyższy krajowy poziom oraz przemyślana i intensywna kampania promocyjna pozwala po raz kolejny na zorganizowanie gdyńskich juwenaliów, które przyciągną tysiące uczestników i pozwolą na podkreślenie akademickiego charakteru Gdyni.

Więcej informacji o Gdyńskim Festiwalu Muzycznym Delfinalia 2016 znajduje się na stronie: www.delfinalia.pl

GDYŃSKI FESTIWAL MUZYCZNY DELFINALIA 2016KALENDARIUM

6 - 19.05.2016 r. - Delfinaliowa Awantura o K(l)asę