Święto Szkoły 2016

Tegoroczne obchody tradycyjnego Święta Szkoły zapoczątkowało uroczyste podniesienie bandery przed frontem uczelni oraz msza św. w intencji pracowników, studentów oraz absolwentów Akademii, koncelebrowana przez JE Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.  Uroczyste posiedzenie Senatu AMG poprzedziło otwarcie w holu uczelni wystawy pt. "Kpt.ż.w. Tadeusz Meissner 1902-1966" w 50 rocznicę śmierci. W wernisażu uczestniczył syn oraz rodzina kapitana.

W trakcie otwartego posiedzenia Senatu AMG, z okolicznościowym przemówieniem wystąpił JM Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski. Zebranych zapoznano  z treścią  listu, jaki na ręce rektora z okazji 96 rocznicy polskiego szkolnictwa morskiego przesłał  Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin.  Zasłużonych pracowników  uczelni udekorowano odznaczeniami resortowymi i medalami za długoletnią służbę.

Na wniosek JM Rektora Akademii Morskiej w Gdyni Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda przyznał pracownikom Akademii Morskiej w Gdyni medale za długoletnią służbę:

Złoty Medal za Długoletnią Służbę

• Mgr Ewa Giedziun
  • Dr inż. Jerzy Herdzik

Srebrny Medal za Długoletnią Służbę

• Mgr Hanna Benkowska
  • Prof. dr hab. inż. Krzysztof Górecki
  • Mgr Henryk Toczek

Brązowy Medal za Długoletnią Służbę

• Dr Michał Igielski
  • Mgr inż. Tomasz Kowalewski

Na wniosek JM Rektora, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przyznał zasłużonym pracownikom Akademii Morskiej w Gdyni odznaczenia.

Odznakę Honorową ,,Zasłużony Pracownik Morza” otrzymali:

• Mgr Andrzej Bomba
  • Mgr inż. Ryszard Pomeranek
  • Mgr inż. Wojciech Targowski

Medale i odznaczenia wręczyła posłanka na Sejm RP Pani Dorota Arciszewska –Mielewczyk

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski  przyznał nagrodę studentom za wybitne osiągnięcia w nauce oraz za pracę społeczną na rzecz środowiska akademickiego następującym studentom:

Wydział Elektryczny

• inż.  MARIA  GATZ  -    nagroda I stopnia
  • inż.  KAMIL  SOŁTYSIUK -   nagroda II stopnia
  • MACIEJ  WAWRZYCKI - nagroda III stopnia

Wydział Mechaniczny

• SYLWIA POLASZ   -  nagroda I stopnia
  • ADAM  HERMANOWSKI  -  nagroda II stopnia
  • JAKUB  NOWICKI  -   nagroda III stopnia

Wydział Nawigacyjny

• inż.  ŁUKASZ  WYRZYKOWSKI  -  nagroda  I stopnia
  • MONIKA  FIERTEK -  nagroda  II stopnia
  • TYMOTEUSZ  TOMCZUK       -  nagroda  III stopnia

Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa

• MARIANNA  MARUSZCZAK  - nagroda I stopnia
  • PAULINA  KROPISZ  -  nagroda II stopnia
  • KRZYSZTOF  MUTRYM   -  nagroda III stopnia

J.M. Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski przyznał "Medal Absolwenta" z wpisem do "Złotej Księgi Absolwentów" za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za wysoką ocenę z egzaminu dyplomowego następującym absolwentom:

• mgr inż.  DAWID  KOZYRA  -  Wydział Mechaniczny
  • mgr inż.  ZUZANNA WALĘSIAK  -  Wydział Nawigacyjny
  • mgr inż. DAMIAN  BIESZKA - Wydział Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa

J.M. Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski przyznał nagrodę członkom Parlamentu  Studentów za działalność i pracę społeczną na rzecz środowiska akademickiego Akademii Morskiej w Gdyni następującym studentom:

• mgr inż.  KAMIL  ZIMNY
  • MAGDALENA  ŻÓŁKOWSKA
  • MAJA  BOBER
  • MICHAŁ KOŁODZIEJCZAK
  • BARTOSZ  SIEDLACZEK

Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski na wniosek Prorektora ds. Kształcenia przyznał nagrodę za wyróżniającą się działalność promocyjną na rzecz Akademii Morskiej w Gdyni następującym studentom:

Wydział Elektryczny

• NIKOL LABUDA
  • ANDRZEJ ŚLIWIŃSKI

Stypendia Fundacji im. E. Kłopotowskiego dla studentów AMG

Rada Fundatorów oraz Zarząd Fundacji Fundusz Stypendialny im. Edmunda Kłopotowskiego  przyznały stypendia. Otrzymali je:

• Magdalena Jażdżewska,  Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Gdyni
  • Marlena Łajdych, Wydział Nawigacyjny Akademii Morskiej w Gdyni
  • Julia Antoniak, Wydział przedsiębiorczości i Towaroznawstwa
  • Monika Skiepko, Wydział Nawigacyjny Akademii Morskiej w Gdyni

Stypendium w wysokości 10 000 zł brutto będzie wypłacane w miesięcznych ratach 1000 zł brutto przez okres 10 miesięcy począwszy od stycznia 2017 do grudnia 2017 z pominięciem wakacji.

Przewodniczący Stowarzyszenia Starszych Mechaników Morskich Pan Adam Strózik wręczył rektorowi AMG prof. dr. hab. inż. Januszowi Zarębskiemu medal okolicznościowy 35-lecia SSMO.

Część nieoficjalną uroczystości uświetniła premiera najnowszego filmu dokumentalnego Michała Dąbrowskiego pt. "TED". Grudniowe Święto Szkoły 2016 zakończył wspólny tradycyjny "obiad z gęsią” oraz  Apel Pamięci przed frontem uczelni z udziałem Senatu AMG i zaproszonych gości.

Zdjęcia: Cezary Spigarski

Rzecznik AMG