Chór UMG zaśpiewa z Andreą Bocellim

26 stycznia 2019 r. w Ergo Arenie wystąpi Andrea Bocelli. Wraz ze słynnym włoskim tenorem przed 9-tysięczną publicznością  zaśpiewa Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Gratulujemy sukcesu naszym chórzystom, dla których ostatni sezon należał do wyjątkowo udanych.

Andrea Bocelli to jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych śpiewaków operowych, wybitnie utalentowany muzyk, kompozytor, instrumentalista i producent muzyczny. który od ponad 20 lat zachwyca publiczność na scenach świata. Artysta może poszczycić się rekordową liczbą sprzedanych płyt w liczbie ponad 75 milionów egzemplarzy oraz prestiżowymi nagrodami (Złoty Glob, World Music Award czy Billboard Latin Music Awards). Znany z hitu „Time to Say Goodbye” śpiewak już 26 stycznia 2019 r. wystąpi w gdańskiej Ergo Arenie, gdzie zaśpiewa swoje największe przeboje. Występowi artysty będzie towarzyszyć orkiestra symfoniczna oraz goście specjalni, wśród których znaleźli się nasi chórzyści.

O występie Chóru UMG podczas koncertu włoskiej gwiazdy zdecydowali organizatorzy, doceniając w ten sposób talent i bogaty dorobek artystyczny zespołu. Występ u boku włoskiego tenora to duże wyróżnienie dla naszych śpiewaków, bowiem będą jedynym chórem, który zaśpiewa tego wieczoru z artystą. 

To nie jedyny sukces Chóru w ostatnim czasie – zespół z UMG zdobył złoto na Międzynarodowym Festiwalu „Liviu Borlan” w Baia Mare (2018), zajął drugie miejsce na V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich Święty Krzyż (2018), a także zdobył srebrny dyplom w kategorii „chóry mieszane” na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Musica in Urbe w Bydgoszczy (2018).

Utwory w wykonaniu naszych chórzystów znalazły się także w ścieżce dźwiękowej do komedii romantycznej „Miłość jest wszystkim” w reżyserii Michała Kwiecińskiego. Premiera filmu odbędzie się 23 listopada br.

Chór UMG aktywnie poszukuje osób zainteresowanych dołączeniem do zespołu - więcej informacji

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

Agata Porowska
22.11.2018
Wprowadzenie:
Agata Porowska 22.11.2018
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 27.11.2018