Uniwersytet Morski podczas Parady Niepodległości

11 listopada 2018 roku Gdynia uroczyście świętowała odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Tradycyjnie jednym z najważniejszych wydarzeń tego wyjątkowego dnia była Parada Niepodległości. Biało-czerwony korowód wyruszył o godzinie 12.00 sprzed Dworca Gdynia Główna. Następnie przeszedł ulicą 10 Lutego, aż do Pomnika Polski Morskiej, przy którym to odbyły się oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta, dowództwa Marynarki Wojennej i delegacji organizacji społecznych. Z ramienia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni kwiaty pod Pomnikiem Polski Morskiej złożyli: Prorektor ds. Nauki UMG, prof. Ireneusz Czarnowski, Prorektor ds. Kształcenia UMG, prof. Mirosław Czechowski, Michał Kołodziejczak.

Podczas Parady Niepodległości prezentowały się szkoły, instytucje i organizacje społeczne. Uniwersytet Morski w Gdyni stanowił jedną z najliczniejszych grup biorących udział w przemarszu. Wszystko dzięki naszym studentom i pracownikom, którzy licznie przybyli by wraz z mieszkańcami Gdyni świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W uformowanym przez nas szyku nie zabrakło Neptuna i jego żony Proserpiny, uczelnianej maskotki, łodzi elektrycznej, koncepcyjnego pojazdu ratownictwa morskiego, kolorowych balonów, flag oraz studentów przebranych w stroje piratów. Parada Niepodległości zakończyła się o godz. 13.00. Wszyscy studenci i pracownicy naszej Uczelni, którzy brali w niej udział zaproszeni zostali do Parku Rady Europy na przepyszne rogale świętomarcińskie.

Wyrażamy serdeczne podziękowania pracownikom, wszystkim studentom, a także kołom naukowym. Dzięki Waszej obecności godnie zaprezentowaliśmy Uniwersytet Morski w Gdyni.

Do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na oficjalnym profilu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. 

Podmiot udostępniający: 

UMG Biuro ds. Marketingu​

Wytworzył informację:

M. Zajk
14.11.2018
Wprowadzenie:
M. Zajk 14.11.2018
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 27.11.2018