Festiwal Sportów Plażowych 2019

Wszystko co dobre kiedyś się kończy i tak też dobiegły końca zmagania sportowe w ramach Festiwalu Sportów Plażowych, które odbyły się w Gdyni w dniach 15 – 17 lipca 2019 roku na plaży miejskiej.

Zmagania w piłkę nożną plażową zakończyły się we wtorek 12 lipca 2019 roku.  Po wielu latach uczestnictwa i zaciętych pojedynkach zwycięstwo po raz pierwszy w swojej historii wywalczył AZS WIT. Królem strzelców został: Karol Bugajski (AZS WIT) a najlepszym bramkarzem: Krystian Pomykała (WSUI Łódź).

Mecze finałowe w siatkówce plażowej odbyły się w środę 17 lipca 2019 roku. Turniej siatkówki kobiet wygrały Patrycja Bubak/Patrycja Wardęga (AZS Katowice), turniej mężczyzn wygrał zespół w składzie Mateusz Zarankiewicz/Jakub Zdybek (AZS Katowice). Natomiast turniej miksów wygrała również drużyna z AZS Katowice w składzie Dominika Bilicka/Jakub Zdybek.

Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentowały panie: mgr inż. Katarzyna Panasiuk- pracownik Wydz. Mechanicznego  i Paulina Piask - studentka Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa. Niestety po zaciętych bojach przegrały m.in.  z 3. zespołem Turnieju tj. Magdaleną Piepiórką i Aliną Krawczyk z UMK Toruń. Nasze reprezentantki trenują piłkę siatkową halową. Pierwszy raz wzięły udział w zawodach piłki siatkowej plażowej, które były dla nich swego rodzaju treningiem przed sezonem rozgrywek siatkówki halowej.

Uroczystość zakończenia Turnieju odbyła się w środę 17 lipca 2019 roku o godz. 17.00.

W imieniu Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, prof. dr hab. inż. Janusza Zarębskiego  nagrody, puchary i dyplomy zwycięzcom Turnieju Miksów w Siatkówce wręczyła dr Anna Konieczna- Kierownik Studium Wychowania Fizycznego  i Sportu UMG.

Doskonała atmosfera sprawiła, że z imprezy zadowoleni byli nie tylko zawodnicy ale również kibice. Ładna pogoda pozwoliła cieszyć się turniejem i gdyńską plażą.

Podmiot udostępniający: 

UMG Dział Promocji i Marketingu​

Wytworzył informację:

D. Wisniewska
22.07.2019
Wprowadzenie:
M. Zajk 22.07.2019
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 25.07.2019