MATLAB Tour - 8.05.2019

Wraz z firmą Oprogramowanie Naukowo-Techniczne sp. z o.o. sp. k. zapraszamy pracowników oraz studentów UMG na seminarium „MATLAB na Uniwersytecie Morskim w Gdyni”, które odbędzie się 8 maja 2019 w godz. 9.30-14.00 w Auli im. T. Meissnera.

W czasie seminarium przedstawione zostaną zagadnienia dotyczące oprogramowania MATLAB i Simulink, które wspomaga analitykę danych oraz projektowanie, symulację i implementację systemów zawierających m.in. elementy przetwarzania sygnałów, systemów sterowania i komunikacji. Funkcjonalności oprogramowania umożliwiają przyspieszenie realizacji badań naukowych oraz projektów przemysłowych. Wykorzystanie oprogramowania, z którego mogą korzystać wszyscy pracownicy oraz studenci, będzie przedstawione na praktycznych przykładach.

Program:

1. (9:30 – 10:15) Wprowadzenielicencja ogólnouczelniana na UMG -  licencja, dostępy, MATLAB Grader – Remigiusz Lipiec ESAM, ONT
  2. (10:20 – 12:00) Analityka danych w MATLABie - Prezentacja będzie omawiała workflow pracy w MATLABie i tworzenia własnej aplikacji. Na przykładach zostanie pokazany cały proces, od importu danych, przez wizualizację, generację raportów, jak również oderwanie aplikacji od MATLABa i stworzenie pliku wykonywalnego .exe – Joanna Wyroba AE, ONT
  3. (12:15 – 14:00) Project Based Learning i Arduino Engineering Kit – W trakcie wystąpienia przedstawiona zostanie koncepcja Project Based Learning pozwalająca na poznanie możliwości środowiska Simulink poprzez realizację praktycznego projektu. Wśród omawianych zagadnień pojawi się Simulink Project do organizacji projektu i zarządzania plikami modelu, skryptów i funkcji; wirtualne prototypownie i modelowanie fizyczne za pomocą narzędzi Simscape oraz implementacja algorytmów zamodelowanych w środowisku Simulink poprzez automatyczną generację kodu C na platformy wbudowane z użyciem pakietów wsparcia sprzętowego i Arduino Engineering Kit – Konrad Fryga-Kolski AE, ONT.

UMG Zespół ds Promocji

M. Zajk