Narada szkoleniowa dla koordynatorów Legii Akademickiej

28 października br. przedstawiciele Uniwersytetu Morskiego w Gdyni wzięli udział w naradzie szkoleniowo – metodycznej dla koordynatorów odpowiedzialnych za część teoretyczną programu ochotniczego przeszkolenia wojskowego studentów „Legia Akademicka”, która odbyła się w Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie. W spotkaniu, oprócz koordynatorów, uczestniczyli m.in.: przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Dowództwa Generalnego Rodzaju Sił Zbrojnych, Wojewódzkich Sztabów Wojskowych, Wojskowych Komend Uzupełnień oraz  jednostek wojskowych i Centrów Szkoleń.

Podczas narady została podsumowana druga edycja programu „Legia Akademicka” - w części teoretycznej oraz praktycznej szkolenia, a także wypracowano rozwiązania zapewniające sprawną i efektywną realizację programu w kolejnej edycji.

W części oficjalnej narady Sekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Pan Tomasz Zdzikot wręczył przedstawicielowi Naszej Uczelni „Dyplom uznania za udział w drugiej edycji programu Legia Akademicka”.

Spotkanie informacyjne dotyczące programu „Legia Akademicka” z przedstawicielami Ministerstwa Obrony Narodowej odbędzie się w naszej uczelni w grudniu br.

 Dokładny termin zostanie wkrótce podany. 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

M.Kołodziejczak
29.10.2019
Wprowadzenie:
Michał Kołodziejczak 29.10.2019
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 15.11.2019