Pomorska Liga Akademicka w Trójboju Siłowym

W dniu 30.11.2019 odbyła się Pomorska Liga Akademicka w Trójboju Siłowym na obiekcie sportowym Uniwersytetu Gdańskiego, której nasza Uczelnia była współorganizatorem. Zawodnicy naszej sekcji licznie stawili się na pomostach reprezentując Uniwersytet Morski w takich konkurencjach jak przysiad ze sztangą, wyciskanie na ławeczce oraz martwy ciąg. Dla wielu z nich były to pierwsze takie zawody. W klasyfikacji drużynowej nasi siłacze ustąpili jedynie drużynie Uniwersytetu Gdańskiego. Na uwagę zasługuje występ Mateusza Gołębiowskiego, studenta I roku Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa, który był najlepszy w kategorii wagowej do 74 kg.  Pierwszy raz w historii naszej sekcji do rywalizacji stanęła kobieta - Karolina Lauda, studentka I roku Wydziału Przedsiębiorczości i Towaroznawstwa,  która zwyciężyła w rywalizacji żeńskiej osiągając wynik 217,5 kg.

Życzymy dalszych sukcesów sportowych.

UMG Zespół ds Promocji

D. Wiśniewska