Zapalamy światełka na choince na masztach Daru Młodzieży

Najwyższa choinka w Trójmieście i zwiedzanie Daru Młodzieży - 8 grudnia, godz. 16.30, Nabrzeże Pomorskie.

Uniwersytet Morski w Gdyni wspólnie z Miastem Gdynia 8 grudnia (niedziela) o godzinie 16.30 zapraszają na zapalenie światełek na najwyższej choince w Trójmieście – na masztach Daru Młodzieży zacumowanego przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni.

Uroczystego włączenia światełek na Darze Młodzieży dokonają wspólnie prezydent Gdyni dr Wojciech Szczurek i JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. Janusz Zarębski.

Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza również na pokład Daru Młodzieży, który można będzie zwiedzać 8 grudnia w godz. 10.00-16.00. Wstęp bezpłatny.

8 grudnia jest szczególną datą dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, który tego dnia świętuje swoje urodziny. 99 lat temu po raz pierwszy podniesiono banderę polskiej marynarki handlowej na dachu Szkoły Morskiej w Tczewie, która zainaugurowała w ten sposób pierwszy rok szkolny.

Dar Młodzieży jest trzymasztową fregatą, której najwyższe dwa maszty – grot i fok – mają po 49,5 m wysokości, a nieco mniejszy krojc – 46,5 m wysokości. Światełka będą wisiały na szczytach wszystkich masztów. W najwyższym punkcie osiągną wysokość około 60 metrów od poziomu morza. Na choinkową ozdobę zużyto 500 metrów sznura i 500 żarówek.

Po raz pierwszy światełka zostały zapalone podczas Rejsu Niepodległości, gdy żaglowiec odbywał rejs dookoła świata w grudniu 2018. Dar Młodzieży był wówczas u Wybrzeży Stanów Zjednoczonych w Los Angeles.

Zapraszamy!

Przyłącz się do wydarzenia na Facebooku Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

8 grudnia 2019 - godz. 10:00 - 16:00 - Zwiedzanie Daru Młodzieży

UMG Zespół ds Promocji