Dziewczyny na Politechniki w UMG – online

Krótkie debaty, interaktywne wystąpienia, wirtualne targi edukacyjne, rozmowy uczennic szkół średnich ze studentkami i pracownikami uczelni wyższych na chacie – tak wyglądał „Dzień Otwarty dla Dziewczyn – online”, który odbył się w ramach akcji „Dziewczyny na Politechniki”.

W dniu 23 kwietnia 2020 roku punktualnie o godz. 14:00 rozpoczął się „Dzień Otwarty dla Dziewczyn – online”. Przyszłe maturzystki mogły dołączyć do wydarzenia poprzez stronę www.dziewczynynapolitechniki.pl. Wydarzenie zgromadziło około 700 uczestników, a jego głównym celem było przełamanie stereotypów i zachęcenie uczennic szkół średnich do podjęcia studiów na kierunkach technicznych.

W krótkich debatach o kierunkach Uniwersytet Morski w Gdyni reprezentowała Ada Sosnowska – Wydział Mechaniczny i Zuzanna Jałoszyńska – Wydział Elektryczny. Nasze studentki w ciekawy i przystępny sposób opowiadały o studiach, zasadach rekrutacji, mundurach, praktykach morskich, umiejętnościach i wiedzy, którą nabywają w trakcie studiów.

Dzień Otwarty dla Dziewczyn nie kończył się na samych rozmowach ze studentkami, przyszłe maturzystki mogły także odwiedzić wirtualne stoisko Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, na którym obecni byli pracownicy naszej Uczelni. Zainteresowanie stanowiskiem było spore. Uczennice z chęcią zadawały pytania dotyczące studiów i oferty edukacyjnej, a każda z nich otrzyma drobne upominki z logo Uczelni i materiały informacyjne. 

Podmiot udostępniający: 

UMG Biuro ds. Marketingu​

Wytworzył informację:

M. Zajk
27.04.2020
Wprowadzenie:
M. Zajk 27.04.2020
Ostatnia modyfikacja:
M. Zajk 27.04.2020