Inauguracja Roku Akademickiego 2020/2021

UROCZYSTĄ INAUGURACJĘ ROKU AKADEMICKIEGO 2020/2021

która odbędzie się 10 października 2020 r. (sobota) o godz. 12:00
w Gdyni na pokładzie Daru Młodzieży

Przez wzgląd na panującą sytuację epidemiczną tegoroczna inauguracja roku akademickiego odbędzie się w sposób hybrydowy (mieszany).

W uroczystości, która odbędzie się w dniu 10 października 2020 roku (sobota) o godz. 12:00 na Molo Południowym w Gdyni (miejsce cumowania Daru Młodzieży), udział wezmą Władze Uczelni, zaproszeni gości, przedstawiciele studentów delegowani przez Wydziały, immatrykulowani studenci i ślubujący na sztandar, a także najlepsi absolwenci kierunków morskich odbierający nagrody ufundowane przez Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Wszystkich studentów, doktorantów, absolwentów i sympatyków Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zapraszamy do udziału w inauguracji dzięki transmisji online.

Transmisja z uroczystości dostępna jest poniżej oraz na Youtube Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Program uroczystości:

• Uroczyste wprowadzenie sztandaru Uczelni
  • Hymn Państwowy
  • Przemówienie inauguracyjne JM Rektora prof. dr. hab. inż. kpt. ż. w. Adama Weintrita
  • Ślubowanie oraz immatrykulacja studentów i doktorantów I roku
  • Gaudeamus igitur w wykonaniu Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
  • Wystąpienia gości
  • Wyprowadzenie sztandaru i zakończenie uroczystości

Uroczysta msza święta w intencji pracowników, doktorantów, studentów i absolwentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbędzie się w kościele oo. Redemptorystów w Gdyni, przy ul. Portowej 2, w piątek 9 października 2020 r. o godz. 18:00.

W piątek, 9 października 2020 roku o godz. 13:00, zapraszamy studentów wraz z opiekunem roku, którzy delegowani są z Wydziału do uczestnictwa w próbie generalnej przed Inauguracją Roku Akademickiego. Próba odbędzie się na Molo Południowym w Gdyni (miejsce cumowania Daru Młodzieży).

Zasady bezpieczeństwa:

1. W wydarzeniu może uczestniczyć jedynie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. W wydarzeniu nie może uczestniczyć osoba, która przebywa w domu z osobą odbywającą kwarantannę lub izolację w warunkach domowych, albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. Prosimy zachować minimum 1,5-metrowy dystans między uczestnikami.
  4. Prosimy stosować się do obowiązku zakrywania ust i nosa.
  5. Po wydarzeniu należy opuścić bezpiecznie nabrzeże/kościół, nie tworząc skupisk ludzkich.

Dział Marketingu i Promocji