Okolicznościowe wydawnictwa i medale

Dla uczczenia 100-lecia Szkoły Morskiej/Uniwersytetu Morskiego zostały wydane dwie duże publikacje opisujące i obrazujące minione 100 lat istnienia Uczelni, okolicznościowe znaczki pocztowe i kartka pocztowa, a także wybite medale i okolicznościowa przypinka z motywem znaczka absolwenta zaprojektowanego przed wojną.

Na zlecenie UMG i we współpracy z Uczelnią Fundacja Lechosława Bar Wsparcia Edukacji Morskiej wydała album pod redakcją M. Sokołowskiej „Per mare ad astra – 100 lat morskiej szkoły” przedstawiający historię Uczelni na 400 stronach zawierających ponad 800 zdjęć z przedmową Rektora UMG.

Uniwersytet Morski wydał książkę „Alma Mater Marinensis” autorstwa Andrzeja Perepeczki, wieloletniego wykładowcy Uczelni i pisarza.

Na zlecenie Fundacji Wsparcia Edukacji Morskiej wybito okolicznościowe medale i przypinkę zaprojektowane przez kpt. ż w. Leszka Góreckiego. Pierwszy medal został wybity w czerwcu tego roku na obchody 100-letniej rocznicy powołania szkolnictwa morskiego w Polsce, a drugi został wybity na Święto Szkoły 8 grudnia. Obok przypinka.

Również na zlecenie Fundacji Poczta Polska S.A. wydała okolicznościową kartkę pocztową i dwa znaczki oraz mini folder, w którym w specjalnych kieszonkach włożona jest ta kartka i znaczki. Dodatkowo Poczta Polska wykonała okolicznościowy datownik. Całość według projektu Lechosława Bara opracował graficznie Paweł Myszka.

Kartka

Awers         Rewers

Znaczki

Folder

/str. 4 i 1/                                                                                                      /str. 2 i 3/

W dniu 8 grudnia 2020 roku w sklepie filatelistycznym wszystkie przesyłki stemplowane były datownikiem okolicznościowym. Do sklepu filatelistycznego można było przyjść z przesyłką. Przesyłka mogła mieć już naklejone znaczki lub można było je kupić dopiero w sklepie.

Od 9 grudnia 2020 roku do 5 stycznia 2021 będzie można stemplować m.in. znaczki i koperty dla celów kolekcjonerskich.

Do sklepu filatelistycznego wchodzi się głównym wejściem do poczty mieszczącej się przy ul. 10-go Lutego w Gdyni.   Sklep jest czynny w godz. 10:00 – 17:00 z przerwą w godz. 12:30 – 13:00.

UMG Zespół ds Promocji

Lechosław Bar