Pierwszy, historyczny rajd rowerowy UMG!

Rejs statkiem Żeglugi Gdańskiej, malownicza trasa rowerowa, 40 uczestników, uśmiechy na twarzach i moc pozytywnej energii - tak wyglądał Rajd Rowerowy „100 km na 100 lat”, który odbył się z okazji 100 – lecia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdyni dr Wojciecha Szczurka oraz JM Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. Janusza Zarębskiego.

W dniu 28 lipca 2020 roku, punktualnie o godzinie 7:15 pracownicy i studenci Uniwersytetu Morskiego spotkali się na Molo Południowym w Gdyni, skąd przepłynęli statkiem Żeglugi Gdańskiej do Portu Morskiego w Jastarni. Dla każdego uczestnika przygotowany został pakiet startowy zawierający pamiątkową koszulkę, breloczek i worek.

O godzinie 8:00 statek odbił od brzegu i rozpoczęła się morska część wyprawy, podczas której pracownicy i studenci omawiali dokładnie trasę rajdu. W ciągu 70 minut statek dopłynął do Jastarni. Po zejściu z pokładu, uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy i wraz z pojazdami technicznymi wyruszyli w kierunku Gdyni zaplanowaną wcześniej trasą. W Pucku, pod pomnikiem gen. Józefa Hallera - historycznym miejscu zaślubin Polski z morzem - zostały złożone kwiaty od społeczności Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Po dotarciu na metę, czyli na kampus Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przy ul. Morskiej, JM Rektor pogratulował wszystkim uczestnikom oraz wręczył pamiątkowe dyplomy. Ostatnim elementem wydarzenia był grill na boisku sportowym.

Szczególne podziękowania dla Żeglugi Gdańskiej  za pomoc w organizacji rejsu na odcinku Gdynia – Jastarnia.

Dziękujemy studentom i pracownikom za udział w rajdzie rowerowym!

Do zobaczenia podczas kolejnej wyprawy!

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

M. Zajk
31.07.2020
Wprowadzenie:
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 03.08.2020