Posiedzenie International Executive Board (IEB) w ramach International Association of Maritime Universities (IAMU)

W dniach 28-29 października br. odbyło się w trybie on-line posiedzenie Międzynarodowej Rady Wykonawczej (International Executive Board) IAMU, podczas której Rektor UMG prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit zadeklarował gotowość naszej Uczelni do koordynacji organizacji konferencji dotyczącej kształcenia i szkolenia morskiego w obliczu COVID-19.

W spotkaniu Rady Wykonawczej IAMU wzięli udział przedstawiciele dziesięciu uczelni morskich reprezentujących poszczególne regiony świata oraz pracownicy sekretariatu IAMU w Tokio. Ze strony UMG w posiedzeniu uczestniczyli: JM Rektor - prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit, prorektor ds. współpracy i rozwoju – dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk, prof. UMG, dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich – dr inż. kpt. ż. w. Bogumił Łączyński, prof. UMG oraz pełnomocnik rektora ds. IAMU – dr hab. Adam Przybyłowski, prof. UMG.

Omówiono i zatwierdzono szereg kluczowych spraw dotyczących funkcjonowania stowarzyszenia, m.in. kwestie strategiczne, akademickie - w tym badawcze, dydaktyczne i organizacyjne, a także finansowe. Wiele miejsca poświęcono wyzwaniom związanym ze współpracą międzynarodową w dobie kryzysu pandemicznego.

A. Przybyłowski