Student UMG akademickim mistrzem Polski w Trójboju Siłowym

fot. AMP- AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

W dniach 28.08-30.08 2020 w Katowicach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Trójboju  siłowym Klasycznym. Ta zdobywająca coraz większą popularność dyscyplina sportu zgromadziła na hali sportowej MOSiR Szopienice niemal 300 zawodników i zawodniczek z uczelni  z całej Polski.  Jak co roku zawodnicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni stawili się na pomostach by rywalizować w takich konkurencjach jak: przysiad ze sztangą, wyciskanie na ławeczce leżąc oraz martwy ciąg. Nasi Akademicy zajęli wysokie 11 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na szczególną uwagę zasługuje postawa Marcina Lange, studenta III roku Wydziału Elektrycznego, który wygrał rywalizację w swojej kategorii do 105 kg zdobywając złoty medal.

T. Zięba