Wspólnie przetrwamy trudny czas

Szanowni Państwo,

Mamy w Polsce stan epidemii – pandemii szalejącej na całym świecie. Z uwagi na to powołałem zespół ds. kryzysowych i zespół ds. nauczania w warunkach kryzysowych oraz wydałem decyzję czasowego funkcjonowania Uczelni (Zarządzenia nr 16 i 17, Komunikat nr 6). Podjąłem decyzję o zawieszeniu wyjazdów służbowych oraz o konieczności stosowania środków sanitarnych stosownych w zagrożeniu epidemiologicznym (Komunikat nr 3). Apeluję o bezwzględne przestrzeganie zaleceń: częste mycie rąk, unikanie zatłoczonych miejsc, stosowanie płynów odkażających, unikanie transportu publicznego.

Z uwagi na rozporządzenia ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wprowadziłem obowiązek realizacji zajęć on-line oraz obowiązek pracy zdalnej. Uczelnia przeszła na system pracy zdalnej po to, by pracownicy mogli bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki bez wychodzenia z domu.

Niestety, nie wszyscy z nas mogą pracować zdalnie. Aby zapewnić ciągłość funkcjonowania uczelni oraz żebyśmy mogli terminowo realizować wypłaty wynagrodzeń, stypendiów i innych świadczeń, konieczna jest obecność pracowników działów kwestury i kadr, dyżury w dziekanatach, pionach rektorów oraz rektoracie. Nasze obiekty wymagają ochrony, zabezpieczenia ich stanu używalności.

Jestem pełen podziwu dla Państwa, którzy wykonujecie swoje obowiązki w warunkach kryzysowych. Dzięki Państwu możemy liczyć na sprawne funkcjonowanie Uczelni, mimo ograniczeń narzuconych z powodu staniu epidemii.

Chciałbym podkreślić, że nie ma dzisiaj powodu do obaw o wysokość i terminowość naszych wynagrodzeń. Od środy 25 marca trwa realizacja wynagrodzeń na Państwa konta.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim pracownikom – nauczycielom akademickim i pracownikom niebędącym nauczycielami akademickimi – a także doktorantom i studentom za zrozumienie powagi sytuacji. Szczególnie dziękuję osobom, które nie mogąc pracować zdalnie, z poświęceniem trwają na stanowiskach pracy służąc nam wszystkim.

Pamiętajmy też o wspieraniu potrzebujących, wzajemnej życzliwości. Wierzę, że wspólnie uda nam się przetrwać ten trudny czas i wrócimy do codziennych zajęć z jeszcze większym optymizmem i energią. Życzę Państwu zdrowia i wytrwałości w pokonywaniu przeciwności losu.

 

Janusz Zarębski

Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Podmiot udostępniający: 

UMG Biuro ds. Marketingu​

Wytworzył informację:

Biuro Prasowe
26.03.2020
Wprowadzenie:
Michał Kołodziejczak 26.03.2020
Ostatnia modyfikacja:
Michał Kołodziejczak 26.03.2020