29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Nietuzinkowe przedmioty na aukcjach internetowych, a wśród nich dwie niepowtarzalne, marynistyczne lampy wykonane przez studentów i pracowników Wydziału Mechanicznego - tak zapowiada się tegoroczny udział Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w 29. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Uniwersytet Morski w Gdyni (UMG) po raz kolejny przyłączy się do wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy (WOŚP). Finał z głową - to hasło przewodnie tegorocznej zbiórki.

Już 31 stycznia 2021 roku zbieramy pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Specjalnie z okazji 29. Finału WOŚP studenci i pracownicy Wydziału Mechanicznego wykonali dwie wyjątkowe, marynistyczne lampy. Pierwsza z nich stworzona została z tłoka silnika, a jej dekoracyjną żarówkę opleciono drucianym, ozdobnym abażurem. Druga natomiast wykonana została z okazji 100 – lecia Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Wyróżnia ją abażur obrazujący między innymi front budynku Uczelni, który studenci wydrukowali na drukarce 3D.

Obydwie lampy licytować można na aukcjach internetowych Allegro prowadzonych przez Sztab Gdynia dla Orkiestry działający przy YMCA Gdynia:

Uniwersytet Morski w Gdyni przeznaczył na licytacje także zestawy upominków z logo Uczelni: bluzy, teczki, torbę sportową, kalendarze książkowe i ścienne.

Studenci z Koła Naukowego Nawigator z Wydziału Nawigacyjnego zapraszają do licytacji prywatnego pokazu w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego:

• Pokaz w Planetarium - licytacja zakończona. Pokaz w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego wylicytowany został za 2025,00 zł.

Pieniądze zebrane podczas zbiórki w całości przeznaczone zostaną na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do licytacji! Łączy Nas wspólny cel!

UMG Zespół ds Promocji

M. Zajk