Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie

W dniach 24 - 27 maja w Wilkasach odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Żeglarstwie. Nasi reprezentanci Jędrzej Charłampowicz, Bartek Sadowski oraz Maciek Liszka, pomimo problemów technicznych z łodzią zajęli wysoką 7 lokatę.

Już pierwszego dnia zawodów okazało się, że nasza jednostka jest nieszczelna i nabiera wody. Dodatkowe kilogramy nie przeszkodziły naszej załodze zakwalifikowania się do "złotej" grupy, a następnie rywalizowania z najlepszymi.

W regatach brało udział 75 załóg z 34 uczelni z całej Polski. Zawody odbywały się w bardzo trudnych warunkach. Deszcz i silny wiatr sprawiły, że nie wszyscy ukończyli regaty. 5 drużyn straciło maszt a Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe miało ręce pełne roboty. Warto wspomnieć, iż w grupie uczelni Społeczno - Przyrodniczych nasi reprezentacji uplasowali się indywidualnie na 2, a zespołowo na 3 miejscu.

Fot. Tomasz Zięba

Andrzej Szklarski