Historia Uczelni opowiedziana zdjęciami

Przygotowanie do uroczystości - Wydział Mechaniczny /1965 rok/

Inauguracja roku akademickiego w 1969 roku, zawody sportowe z udziałem wykładowców i studentów, praktyki na Darze Pomorza, porty zwiedzane podczas praktyk morskich, czy zajęcia w ramach Studium Wojskowego, to tylko niektóre ze wspomnień uwiecznionych na fotografiach, które przesłali do Nas absolwenci w ramach projektu „Opowiedz razem z nami historię Uniwersytetu Morskiego w Gdyni”.

Rok 2020 był rokiem wyjątkowym dla Uniwersytetu Morskiego w Gdyni,  gdyż to właśnie w tym roku przypadała 100. rocznica utworzenia Uczelni, której dzieje zapoczątkował podpisany 17 czerwca 1920 roku rozkaz gen. Józefa Leśniewskiego powołujący Szkołę Morską.

Początkowo Szkoła Morska w Tczewie, a następnie Państwowa Szkoła Morska w Gdyni, Wyższa Szkoła Morska, Akademia Morska, a obecnie Uniwersytet Morski wpisał się na stałe nie tylko w historię miasta Gdynia, ale i Tczewa, a jego mury opuściło wielu wyjątkowych absolwentów - znanych nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Dzieje Uniwersytetu Morskiego w Gdyni tworzą jego studenci, doktoranci, absolwenci i pracownicy. Dzięki ich uprzejmości zapoczątkowaliśmy tworzenie wyjątkowej galerii fotografii opowiadających historię Uczelni.

Składamy serdeczne podziękowania za przesłane i udostępnione zdjęcia następującym osobom: Zdzisławowi Grochowina, Henrykowi Zemsta, Wojciechowi Bielnickiemu, Ryszardowi Wawruchowi, Witoldowi Parteka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.


Studenci, doktoranci, absolwenci lub pracownicy, którzy chcieliby, aby ich zdjęcia zostały dołączone do galerii proszeni są o ich przesłanie wraz z podpisanym oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie wizerunku i udzieleniu licencji, do Działu Promocji i Marketingu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni za pomocą poczty elektronicznej: promocjaatumg.edu.pl lub tradycyjnej na adres: Dział Promocji i Marketingu, Uniwersytet Morski w Gdyni, ul. Morska 81-87, 81-225 Gdynia, z dopiskiem pokój B – 105.

Załączniki: 

Podmiot udostępniający: 

UMG Dział Promocji i Marketingu​

Wytworzył informację:

M. Zajk
26.01.2021
Wprowadzenie:
M. Zajk 26.01.2021
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 28.01.2021