Jachty Almak i Nest na Inauguracji

W sobotę, 9 października 2021 roku, na Skwerze Kościuszki w Gdyni, przed żaglowcem "Dar Młodzieży” odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W uroczystości tej uczestniczyły również jachty naszej Uczelni s/y Almak i s/y Nest,

Warto podkreślić, że oba jachty zostały obsadzone załogami składającymi się w większości z pracowników naszej Uczelni. To pierwszy przypadek w historii Ośrodka Żeglarstwa i Sportów Wodnych, że pracownicy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, w tak licznym gronie pojawili się na pokładach uczelnianych jachtów.

Początek Nowego Roku Akademickiego uroczyście ogłosił JM Rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, a potwierdzeniem tego wydarzenia był sygnał syreny Daru Młodzieży, do którego dołączyły się syreny naszych jachtów.

Po uroczystej Inauguracji, korzystając z przepięknej pogody, Almak i Nest wypłynęły na Zatokę Gdańską w kilkugodzinny rekreacyjny rejs.

Foto: Jan Roeske

Foto: Krzysztof Zygmański