Jubileusz 20-lecia Akademickiego Chóru UMG

W niedzielę, 12 grudnia 2021 roku, swoje 20. urodziny świętował Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Wyjątkowy jubileusz Chór obchodził koncertowo – w Auli Głównej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni im. Tadeusza Meissnera odbył się występ uświetniający 20 lat działalności Chóru. Gratulacje z okazji jubileuszu oraz podziękowania za 20 lat działalności od JM Rektora UMG, prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adama Weintrita odebrał dyrygent, Karol Hilla.

W trakcie koncertu wyświetlane były zdjęcia dokumentujące 20 lat działalności Chóru, w tym występy Chóru podczas koncertów i festiwali w kraju i zagranicą.

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni pod dyrekcją Karola Hilla to pierwszy akademicki chór działający w tym mieście. Chór powstał jesienią 2001 roku i od tego czasu zrzesza studentów, absolwentów, pracowników i sympatyków Uczelni.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory reprezentujące różne epoki: od średniowiecza po współczesność, od małych form a’cappella po wielkie dzieła wokalno-instrumentalne. Swoimi występami Chór regularnie uświetnia wydarzenia kulturalne, konferencje naukowe, uroczystości kościelne i akademickie - nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami (Francja, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Litwa).

Beata von Schada Borzyszkowska