Konkurs – wspomnienie z praktyki na Darze Młodzieży

Uniwersytet Morski w Gdyni ogłasza konkurs zatytułowany „Wspomnienia z praktyki na Darze Młodzieży” adresowany do osób, które praktykę na żaglowcu odbyły w latach 1982-2021.

Praktyki szkolne na „Darze Młodzieży” dla większości studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni stanowią niepowtarzalną okazję do zgromadzenia doświadczeń i wiedzy, jakich nie dadzą żadne inne praktyki. Często są przygodą życia, czasem inspirujących przeżyć, nawiązywania przyjaźni i zdobywania szczególnych umiejętności.

Studenci, wchodząc na pokład fregaty, wkraczają do świata, w którym obowiązują zasady działania w zespole, w specyficznych warunkach i o różnych porach dnia i nocy. Żyją życiem żaglowca, który staje się ich domem. Ich wspomnienia są tematem ogłaszanego konkursu.

Konkurs adresowany jest do wszystkich praktykantów, którzy praktyki na żaglowcu odbywali w latach 1982-2021.

- Zachęcam każdego, kto wraca wspomnieniami do czasu praktyk odbytych na pokładzie „Daru Młodzieży”, aby wziął udział w konkursie – mówi dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich UMG dr inż. kpt. ż.w. Bogumił Łączyński, prof. UMG. – Wspomnienia praktykantów to dla nas żywa historia naszego szkolnego statku, prawdziwa tym bardziej, że doświadczona przez ludzi młodych, pełnych entuzjazmu, zaangażowania i niemal zawsze – zachwytu morzem, statkiem, przygodą. Chcemy, by wspomnienia te przetrwały w pamięci potomnych, a najciekawsze nagrodzimy.

Prace – o dowolnej formie – zgodnie z regulaminem konkursu należy przesyłać pocztą do dnia 30 grudnia 2021 r. na adres Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich Uniwersytetu Morskiego w Gdyni (ul. Morska 81-87, 81-225 Gdynia) lub drogą elektroniczną na adres: b.laczynskiatumg.edu.pl

Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Morski w Gdyni.

Załączniki: 

Podmiot udostępniający: 

UM w Gdyni

Wytworzył informację:

Beata von Schada Borzyszkowska
10.11.2021